VDU išliko trečiu geriausiu universitetu Lietuvoje

Naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ VDU išlaikė trečią geriausią vietą tarp visų Lietuvos universitetų, neužleisdamas pozicijos jau trečią pusmetį iš eilės.

Šį pusmetį VDU užėmė garbingą 116 poziciją tarp visų vidurio ir Rytų Europos universitetų (iš viso 3179), 699-ą vietą Europoje ir 1934-ą vietą visame pasaulyje. Iš viso reitinge įvertinta apie 12 tūkst. universitetų – daugiau, nei daugelyje kitų reitingų. Naujasis reitingas sudarytas remiantis 2015 m. pirmojo pusmečio rezultatais.

„Webometrics“ reitingas įvertina viso pasaulio universitetus pagal jų veiklos ir matomumo rodiklius, nustatomus įvertinant nuorodas į universitetų svetaines, svetainių matomumą paieškos sistemose, universiteto mokslininkų darbus, publikuotus atviros prieigos mokslinėse duomenų bazėse ir įtakinguose moksliniuose žurnaluose, bei šių darbų citavimo dažnumą.

„Webometrics“ reitinge akcentuojami ne tik mokslinės veiklos rezultatai, bet ir kiti kriterijai, kurie atspindi pasaulio akademinių institucijų kokybę. Reitingo rengėjai pabrėžia, kad reitinguojami ne universitetų tinklalapiai – universitetai vertinami pasauliniu mastu pagal matomumą ir dalyvavimą internete, atsižvelgiant į jų dėstymo lygį, mokslinių tyrimų rezultatus, tarptautinį prestižą, ryšius su bendruomene ir t. t.

Reitingo autoriai – pelno nesiekianti organizacija, mokslinių tyrimų grupė „Cybermetrics Lab“, priklausanti didžiausiai viešai Ispanijos mokslinių tyrimų institucijai, Nacionalinei mokslinių tyrimų tarnybai (CSIC).

Daugiau informacijos