VDU iškovojo 5-ą vietą Europos universitetų žaidynėse

Rugpjūčio 2–8 dienomis Roterdame (Olandija) vyko antrosios Europos universitetų žaidynės, kuriose teisę dalyvauti iškovojo VDU merginų krepšinio komanda. Po vienintelės skaudžios nesėkmės ketvirtfinalyje universiteto atstovės turėjo tenkintis iškovota 5-ąja vieta.

Dėl Europos studentų čempiono medalių varžėsi 12 moterų ir 12 vyrų komandų iš skirtingų žemyno universitetų. Pirmieji grupės susitikimai buvo itin sėkmingi Liucijos Kalvaitienės vadovaujamoms VDU krepšininkėms, kurios palaužė Rygos Stradinio universiteto (angl. Riga Stradins University) komandą rezultatu 76:74, o kitą dieną užtikrintai (85:53) laimėjo varžybas su rumunų Oradėjos universiteto atstovėmis (angl. University of Oradea).

Po dviejų susitikimų pergalingai žengusi bei pirmąją vietą A grupėje užėmusi VDU komanda įtemptoje ketvirtfinalio dvikovoje su Ženevos universitetu (angl. University of Geneva) nusileido varžovėms rezultatu 59:61. Tai buvo vienintelis VDU krepšininkių pralaimėjimas per penkerias rungtynes, tačiau jis tapo lemtingu – ši nesėkmė užkirto kelią kovoti dėl žaidynių apdovanojimų.

Kovoje dėl penktosios vietos mūsiškės rezultatu 64:52 pranoko Latvijos studentes, kurias buvo nugalėjusios ir grupės varžybose. Daugiausiai taškų žaidynėse komandai pelnė Kristina Alminaitė ir Dovilė Saurazaitė.

Europos universitetų žaidynių čempionėmis tapo Strasbūro universiteto (Prancūzija) krepšininkės. Sidabro medaliais puošėsi Ženevos universiteto atstovės, bronzos – Čankajos universiteto (angl. Çankaya University, Turkija) studentės.