VDU ir URM ekspozicijoje – Lietuvos diplomatinė tarnyba

Gegužės 2 d. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir  VDU bendradarbiavimo sutartį dėl ekspozicijos „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918-2018 m.“ steigimo.

„Kauną kaip buvusią laikinąją sostinę laikome modernios Lietuvos diplomatijos lopšiu. Steigiama ilgalaikė ekspozicija įprasmins Lietuvos valstybės ir diplomatinės tarnybos šimtmečio veiklą. Tai svarbus projektas Kauno miestui, kuris 2022 m. taps Europos kultūros sostine“, – pažymėjo L. Linkevičius.

VDU rektorius prof. J. Augutis pabrėžė istoriškai glaudžius VDU ir Lietuvos diplomatinės tarnybos ryšius. „VDU yra vos keliais metais jaunesnis už Lietuvos valstybę – esame beveik bendraamžiai, todėl labai simboliška, kad, pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį, ekspozicija įsikurs universitete“, – sakė rektorius.

Sutarties pasirašymo ceremonija įvyks buvusioje tarpukario Lietuvos Ministrų kabineto salėje, priklausančioje Vytauto Didžiojo universiteto rektoratui. Kauno miesto kultūrinių įstaigų vadovai žada savo paramą URM ir VDU ekspozicijai, skirtai moksleiviams, akademinei bei besidominčioms Lietuvos ir užsienio bendruomenėms. Ekspozicija „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918-2018 m.“ taps sudėtine mieste vystomo „Diplomatinio Kauno“ projekto dalimi, pradžiugindama kauniečius ir miesto svečius.