VDU ir Seime – tarptautiniai renginiai apie energetiką

Rugsėjo 19-20 dienomis vyks renginių ciklas „Europos Sąjungos bendroji energetikos politika: Naujų idėjų paieškos ir įgyvendinimo perspektyvos“, kurį organizuoja socialiniai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai partneriai: VDU Energetinio saugumo tyrimų centras, idėjų kalvė „Notre Europe – Jacques Delors Institute“ (Prancūzija), Atlanto sutarties Lietuvos bendrija ir Akademinis politologų klubas.

Pirmasis iš dviejų ciklo renginių – studentų simuliacija „Europos Sąjungos energetika: saugumas vienovėje“, kuri prasidės rugsėjo 19 d., 9.30 val. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28). Simuliacijos metu vyks neformalaus ES Tarybos Transporto, telekomunikacijų ir energetikos komiteto posėdis. Renginio dalyviai atstovaus 28 Europos Sąjungos valstybėms narėms ir Europos Komisijai, atliks ES valstybių ministrų ar Europos Komisijos atstovų vaidmenis. Simuliacijos pagrindu taps diskusijos apie galimybes stiprinti ES narių bendradarbiavimą energetikos sektoriuje. Visi dalyviai gaus sertifikatus, geriausieji bus apdovanoti prizais. Prieš simuliaciją įvadinius pranešimus perskaitys energetikos politikos ekspertai: idėjų kalvės „Notre Europe – Jacques Delors Institute“ atstovas ir VDU doc. Arūnas Molis.

Antrasis renginys bus skirtas ES energetikos politikos ekspertams. Rugsėjo 20 d. nuo 9 val. LR Seimo rūmuose (III rūmai, salė Nr. 218, Gedimino pr. 53, Vilnius) vyks aukšto lygio konferencija „Energetinis solidarumas Europoje: Europos energetikos bendrijos link“.

Konferencijoje bus aptariama Europos Sąjungos energetikos politikos ateitis ir „Notre Europe – Jacques Delors Institute“ iškelta iniciatyva dėl Europos energetikos bendrijos, kurią remia buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jacquesas Delorsas bei buvęs Europos Parlamento pirmininkas ir Europos Parlamento narys Jerzy Buzekas. Konferencija turėtų sukurti platformą bendradarbiavimui tarp akademinių-ekspertinių institucijų, nacionalinio lygmens politikų ir Europos Sąjungos institucijų.

Konferenciją atidarys Lietuvos energetikos viceministras Aleksandras Spruogis, LR Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir „Notre Europe – Jacques Delors Institute“ direktorius Yvesas Bertoncinis. Pranešimus skaitys Jerzy Buzekas, „Eurelectric“ generalinis sekretorius Hansas Ten Berghe’as, VDU Energetinio saugumo tyrimų centro vadovas prof. Juozas Augutis, Europos Sąjungos saugumo studijų instituto mokslo darbuotoja Iana Dreyer, LR Seimo Ekonomikos komiteto narys Dainius Kreivys, VDU Energetinio saugumo tyrimų centro analitikas doc. Arūnas Molis. Konferencijoje taip pat diskutuos Florencijos reguliavimo mokyklos direktorius Jeanas-Michelis Glachantas bei Europos Energetikos komisaro specialusis patarėjas Jeanas Arnoldas Vinois.

Išankstinė registracija į konferenciją vyksta iki rugsėjo 6 d. elektroniniu paštu info@estc.vdu.lt nurodant vardą ir pavardę.

Išankstinė registracija į studentų simuliaciją vyksta iki rugsėjo 5 d. siunčiant laiškus el. paštu pirmininkas@politologuklubas.lt nurodant vardą ir pavardę, aukštosios mokyklos pavadinimą ir studijų metus.

Konferencijos programa

„Geia.no“ nuotr.