VDU ir NATO surengė sporto ir meno šventę

367

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir NATO lapkričio 27 dieną sukvietė į sporto, meno ir karinės technikos šventę – turnyrą „Friendly Tournament“. Renginio tikslui įgyvendinti – visiems dalyviams ir susirinkusiesiems parodyti, jog sportas yra daugiau nei žaidimas – jėgas suvienijo VDU Studentų reikalų departamentas, Sporto centras  ir NATO padalinys (enhanced Forward Presence Battle Group Lithuania (eFP BG LTU II Rotation)).

NATO eFB BG LTU II Rotation padalinį Lietuvoje šiuo metu sudaro apie 450 vokiečių, 100 belgų, 200 olandų, 20 liuksemburgiečių, 200 norvegų karių. 2017 metais būrys pasipildė kroatų kareiviais, o 2018-aisiais prisijungs ir prancūzų armijos kareiviai. Visi jie dislokuoti Rukloje.

Pagrindiniai renginio iniciatoriai buvo NATO eFB LTU II seržantas ir sporto instruktorius Maik van Nierop, NATO kareivių treneris Raphael Keller ir VDU studentų reikalų departamento atstovai – VDU Sporto centro vyresn. specialistas Airidas Nutautas bei VDU Karjeros centro vyresn. koordinatorės. Organizatoriai sukūrė ypatingą šventę universiteto bendruomenei bei NATO karininkams. „Džiaugiamės turėję galimybę bendradarbiauti su VDU, surengėme šaunų turnyrą“, – renginį komentavo Maik van Nierop.

Renginio pradžioje vyko bendras visų dalyvių flashmob ir šokėjų pasirodymai, kurį vedė žaviosios VDU krepšinio šokėjos, VDU solo latino šokių grupės merginos. Šokių judesius demonstravo ir Silvija Dargvainytė (VDU Karjeros centras). Studentai ir NATO karininkai varžėsi badmintono, krepšinio, kvadrato rungtyse, pasiskirstę į šešias komandas po 8 – 9 žaidėjus. Į komandas dalyviai  pakliuvo atsitiktinumo tvarka  traukdami  burtus, tad komandos buvo mišrios, jose buvo tiek studentų, tiek kareivių.

Po atidarymo ceremonijos dalyviai kartu susitiko badmintono mače. Pakalbinta VDU studentė Inesa po šios rungties teigė, jog kai užsiregistravo dalyvauti į turnyrą šito nesitikėjo. ,,Galvojau, kad tai bus paprastas sporto renginys ir viskas, o dabar matau, jog tai smagus laiko praleidimas, nuotaika puiki“, – pridūrė studentė. Sukūrę gerą atmosferą dalyviai toliau varžėsi krepšinio rungtynėse bei seno gero kvadrato rungtyje, po kurio ir paaiškėjo komanda nugalėtoja. Visiems dalyviams buvo įteikti medaliai, dovanėlės ir NATO padėkos raštai.

Šventės metu žiūrovai bei dalyviai turėjo išskirtinę galimybę VDU sporto centro kieme iš arčiau susipažinti su NATO olandų ir vokiečių karine technika  ir kareivių amunicija. Ekspozicijoje – šarvuotoji kovinė mašina „GTK Boxer“ (30tonų  7,62 kalibro, 12,7 kalibro, 40 mm granatos)“, šarvuotas žvalgybos visureigis „Fennek (10t. 7,62 kalibro)“ bei šarvuotasis transporteris „Fuchs“ (16 tonų , 7,62 kalibro), du lengvieji kariniai automobiliai.

Patys turnyro dalyviai skubėjo per pertraukėles apžiūrėti ekspoziciją. Renginį aplankė Kauno darželio ,,Girinukas“ ir Kauno Simono Daukanto progimnazijos auklėtiniai. Olandų ir vokiečių kareiviai turėjo daug ką papasakoti, kaip ir vaikai paklausti, tad jiems asistavo Orinta Movsesjan (VDU Tarptautinių ryšių departamentas) .

,,Friendly Tournament‘ turnyro uždarymo ceremonijoje dalyvavo VDU menų bei sporto centro kolektyvai: VDU Solo Latino merginos, krepšinio komandos palaikymo šokėjos, tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ ir mišrus choras „Vivere Cantus“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.