VDU ir „LingJob“ skatins studentų verslumą

Spalio 23 d., trečiadienį, Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „LingJob“, kurios verslumo skatinimo portalas leidžia studentams lengviau surasti kontaktus su verslu, gauti praktikos vietą, prisitaikyti darbo rinkoje, palengvina bendradarbiavimą tarp verslo ir mokslo.

Sutartimi numatoma, kad universitetas ir bendrovė bendradarbiaus viešinant VDU studentų bei tyrėjų darbus portale „LingJob.lt“, skatinant verslumą, įtraukiant studentus į verslo bendruomenę. Pasak bendrovės direktoriaus Artūro Starovoitovo, šis portalas – studentų duomenų bazė, kurioje jie gali įkelti universitete atliktus darbus, padėdami verslo atstovams susipažinti su jų kompetencijomis ir taip išsirinkti būsimus darbuotojus. Studentų ir tyrėjų intelektualinė nuosavybė yra apsaugoma atskiromis sutartimis dėl jų darbų panaudojimo.

„Iškyla problema, kai studentai neturi praktikos – tuomet darbdaviai renkasi pagal pirmą arba antrą pokalbį, ko kartais nepakanka. Ši duomenų bazė padėtų jiems suprasti, ar studentas iš tiesų studijavo, ar studentavo. Pavyzdžiui, jei informacinių technologijų įmonei reikalingas studentas, turintis šios srities žinių, bet jis neturi praktikos, tai jie gali pasižiūrėti jo darbus – įvertinti, kokias kompetencijas jis turi universitete“, – paaiškino A. Starovoitovas.

„LingJob“ vadovas pabrėžė, jog portale taip pat talpinami verslo skelbimai, kviečiantys studentus atlikti įvairius rašto darbus įmonėms – pavyzdžiui, versti iš anglų kalbos arba rašyti paieškos sistemoms optimizuotus (SEO) straipsnius. Tai pirmasis tokio pobūdžio tinklalapis Lietuvoje. Per mėnesį jame paskelbiama apie 300 darbo skelbimų.

VDU Mokslo prorektoriaus prof. Juozo Augučio teigimu, šia sutartimi universitetas ir toliau stiprina ryšius su verslu, siekia leisti studentams realiai prisidėti prie verslo – jau steigiamas naujas VDU verslumo centras, kuris sieks priartinti verslą prie studijų proceso, skatins bendradarbiavimą su įmonėmis, didins įmonių indėlį į studijas, o tuo pačiu universiteto indėlį ugdant verslumo įgūdžius.

„Verslumo intensyvumas Lietuvoje ir įkurtų įmonių skaičius, ypač mažų ir vidutinių, ženkliai atsilieka ne tik nuo Europos vidurkio, bet ir nuo kaimyninių šalių. O mūsų absolventų įsidarbinimas tiesiogiai priklauso nuo šių veiklų. Manau, kad visi universitetai tą supranta, todėl tikiuosi, kad tokių iniciatyvų matysime ir daugiau“, – sakė prof. J. Augutis.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.