VDU ir LEU kreipimasis dėl universitetų jungimosi

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) tarybų pirmininkai, Prezidentas Valdas Adamkus ir Henrikas Algirdas Juškevičius, teikia kreipimąsi dėl universitetų jungimosi.

Siekiant proveržio ir permainų šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime reikalingos reformos švietimo sistemoje – privalome siekti darnios aukštojo mokslo sistemos raidos, ypač humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Esame įsitikinę, kad Vytauto Didžiojo (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetų (LEU) jungimasis padėtų sustiprinti mokslo ir studijų potencialą šiose srityse. Artėjant Lietuvos valstybingumo ir Vytauto Didžiojo universiteto (1922) šimtmečiams turime unikalią progą siekti pokyčių.

VDU – klasikinis artes liberales universitetas, lyderiaujantis socialinių, humanitarinių, menų bei biotechnologijų mokslų ir studijų srityse Lietuvoje. Taip pat tai viena tarptautiškiausių aukštųjų mokyklų Baltijos šalyse, pirmaujanti pagal dėstytojų tarptautiškumą.

LEU – svarbiausias švietimo srities Lietuvos universitetas, palaipsniui įtvirtinantis tokį savo statusą Europos Sąjungos Vidurio ir Rytų Europos regione.

Šių universitetų jungimasis yra logiška tąsa universitetų klasterio (VDU, LEU, KU, ŠU) veiklos, kurią inicijavo VDU. Šis junginys, kuris pagrįstas naudos ir kaštų analize, taptų realiu proveržiu siekiant tarpdisciplininio ugdymo, leistų racionaliau išnaudoti žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius, skatintų mokslo tyrimų plėtrą, integruojant studijas, mokslą ir praktikas.

Šios iniciatyvos įgyvendinimas taip pat atvertų galimybes ugdyti naujos kartos mokytojus, remiantis geriausiomis tarptautinėmis praktikomis, užtikrintų kokybišką pedagogų rengimą bei prisidėtų prie šios profesijos socialinio prestižo kėlimo.

Balandžio mėnesį universitetų jungimuisi jau pritarė LR Vyriausybė, o gegužės 25 d. ir LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Konsolidaciją taip pat palankiai įvertino abiejų universitetų Tarybos ir Senatai.

Prezidentas Valdas Adamkus ir Henrikas Algirdas Juškevičius