VDU ir EHU aptarė naujas bendradarbiavimo galimybes

488

Vasario 9 d. Europos humanitarinio universiteto (EHU) delegacija apsilankė Vytauto Didžiojo universitete, surengė susitikimą su VDU vadovybe ir aptarė tolesnes bendradarbiavimo kryptis laisvųjų menų ir mokslų srityse.

Susitikimo metu laikinai EHU rektoriaus pareigas einantis Jørgenas Jørgensenas ir Akademinės plėtros vadovė Alina Juškienė VDU rektoriui prof. Juozui Augučiui, studijų prorektoriui doc. Kęstučiui Šidlauskui ir tarptautinių ryšių prorektorei prof. Inetai Dabašinskienei pristatė pasiektą pažangą įgyvendinant Bendrauniversitetinio parengimo modelį (angl. Core Curriculum).

L. e. p. EHU rektorius J. Jørgensenas akcentavo EHU pasirengimą pasidalinti žiniomis laisvųjų menų švietimo srityje su Lietuvos universitetais, siekiant vaisingo bendradarbiavimo tokiuose tinkluose kaip Lietuvos universitetų rektorių konferencija. EHU vadovybė taip pat informavo VDU vadovybę apie pasiekimus tobulinant EHU organizacinį ir finansinį valdymą.

„Po beveik 11 metų trukusios EHU veiklos Vilniuje, mūsų universitetas siekia gilesnio bendradarbiavimo su universitetais Lietuvoje. Tikime abipusiškumo metodu, tad tikimės pasimokyti iš kolegų sėkmės istorijų bei pasidalinti savo pačių ekspertinėmis žiniomis nuodugnesne forma. Pastarojo meto pokyčiai EHU suteikia geresnes galimybes tobulinti tarpusavio bendradarbiavimą Lietuvos aukštojo mokslo rėmuose ir mes dėkingi Vytauto Didžiojo universitetui už tai, kad galėjo aptarti mūsų bendras perspektyvas“, – sakė l. e. p. EHU rektorius J. Jørgensenas.

VDU rektorius, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas prof. Juozas Augutis pasidžiaugė, kad EHU ir VDU ryšiai yra išskirtiniai. „Glaudžiai bendradarbiaujame, rengiame jungtinę studijų programą. Mūsų bendradarbiavimas išskirtinis, kadangi EHU studijų sistema yra artima VDU laisvųjų menų sistemai. Ateityje galimas artimesnis bendradarbiavimas, bet, kaip bebūtų, palaikome EHU pastangas, kad laisvų studijų ir demokratijos mintis išliktų gyva universitete“, – teigė VDU rektorius.

EHU ir VDU taip pat sėkmingai bendradarbiauja rengiant bakalauro (Pasaulio politika ir ekonomika) ir doktorantūros (Filosofija) studijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.