VDU folkloro ansamblis „Linago“ pagerbs kompozitorių Joną Švedą

Spalio 13 d., ketvirtadienį, 16.30 val., Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje (L. Zamenhofo g. 12) Laimutės Stasės Proškutės vadovaujamas VDU folkloro ansamblis „Linago“ dalyvaus kompozitoriaus Jono Švedo nueito gyvenimo kelio pagerbimo vakare.

Žymų pėdsaką Lietuvos muzikinėje kultūroje palikusio menininko bei  pedagogo J. Švedo (1908-1971), prisidėjusio prie lietuvių liaudies instrumentų tobulinimo ir autentiškos tradicinės lietuvių liaudies muzikos sklaidos, darbai bus prisiminti Kauno senamiesčio kiemelių apsuptyje esančiame muziejuje.

Gotikiniame name įsikūrusio P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus rinkiniuose sukaupta gausi autentiškų lietuvių ir  kitų tautų muzikos instrumentų, garso įrašų, įvairios archyvinės medžiagos kolekcija.

1991 m. susibūrusio ir šiuo metu apie trisdešimt tradicinei liaudies kultūrai neabejingų studentų vienijančio VDU folkloro ansamblio „Linago“ repertuare – archajiškos polifoninės šiaurės rytų aukštaičių sutartinės, lyrinės dzūkiškos, monodinės Mažosios Lietuvos bei homofoninės aukštaitiškos, suvalkietiškos, žemaitiškos dainos, instrumentinė muzika, šokiai. Ansamblio narių kostiumai ir instrumentai sukurti pagal autentiškus, muziejuose saugomus pavyzdžius.