VDU – Europos Vadovų Tarybos atstovo vieša paskaita

Rugsėjo 5 d., pirmadienį, 13 val. 15 min. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (PMDF) (Gedimino g. 44-202) lankysis Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko kabineto vadovo pavaduotojas André Gillissen.

Svečias skaitys paskaitą tema „Pasitinkant audrą – dveji metai D. Tusko kabinete“ (anglų k.). Paskaitoje bus pristatomas Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko kabineto darbas, kylantys iššūkiai ir jų sprendimo būdai.

D. Tusko kabinetas dirba ypatingų iššūkių Europos Sąjungai metu: BREXIT ir vadovavimas Europos Sąjungai siekiant nubrėžti organizacijos ateities perspektyvas priimtinas valstybėms narėms; migrantų krizė dėl nestabilumo Vidurio Rytuose ir darbas su valstybių vadovais sprendžiant šią krizę; Rusijos invazija į Ukrainą, Krymo aneksija ir ES atsakas į Rusijos veiksmus ieškant solidarumo.

AG2