VDU – ES Lyčių lygybės instituto vyriausiosios mokslininkės paskaita

Lapkričio 10 dieną, penktadienį, 11.15 val. Vytauto Didžiojo universitete (Gedimino  g. 44, 203 auditorijoje) vyks Europos Sąjungos Lyčių lygybės instituto vyriausiosios mokslininkės Jolantos Reingardės vieša paskaita tema: „ES lyčių lygybės indeksas 2017“.  Paskaitoje  bus akcentuojama  lyčių lygybės vertinimo metodologija, tendencijos ir iššūkiai.

Dr. Jolanta Reingardė  yra viena žymiausių lyčių lygybės tyrinėtojų, Vytauto Didžiojo universiteto  socialinių mokslų daktarė, sociologė, VDU absolventė.  Pastaraisiais metais  Jolanta Reingardė dirba Europos lyčių lygybės institute (EIGE), kuris yra  nepriklausoma Europos Sąjungos įstaiga. EIGE tikslas – prisidėti prie lyčių lygybės skatinimo, įskaitant lyčių aspekto integravimą į visų sričių ES politiką ir jos pagrindu formuojamą nacionalinę politiką, kovoti su diskriminacija lyties pagrindu, taip pat didinti ES piliečių supratimą apie lyčių lygybę.

2017 lyčių lygybės indeksas atskleidžia, kad Lietuva labai lėtai juda į priekį. Vis dar pastebima didelė lyčių nelygybė užimant  vadovaujančius postus, tame tarpe ir akademinius. Kodėl?

Maloniai kviečiame dėstytojus, studentus ir visus besidominčius lyčių lygybės temomis į viešą paskaitą.