VDU erdvėse – ženkliukų su sporto simbolika paroda

Iki kovo 31 d. prie V. Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52, II a.) veiks šių metų Europos vyrų krepšinio čempionatui skirta paroda „Sportas ženkliukuose“. Joje –  ilgamečio kolekcininko beveik tūkstančio ženklelių su krepšinio simbolika ekspozicija ir VDU Sporto centro direktorės sporto ženkliukų kolekcija.

Parodoje eksponuojama turtinga ženkliukų kolekcija, kurią per ilgus metus sukaupė Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas Kęstutis Skerys. Įvairios tematikos ženkliukus VGTU docentas, Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos narys pradėjo kolekcionuoti dar vaikystėje.

Nuo 12 metų K. Skerio gyvenimą lydi krepšinis. Ilgą laiką žaidęs pats, vėliau keliolika metų teisėjavo, nuo 2004 m. jis – FIBA krepšinio techninis komisaras. Krepšinio tematikos ženkleliai buvo kaupiami iš varžybų, nes kiekvienoms būdavo išleidžiamas atskiras suvenyras. Pasak kolekcininko, „Geriausias ir įdomiausias ženklelis – tas, kurio neturi arba kurį turi kitas kolekcininkas“.

Vienas parodos stendas skirtas VDU Sporto centro direktorės Liucijos Kalvaitienės sporto ženkliukų kolekcijai iš Lilehamerio (Norvegija) žiemos olimpinių žaidynių (1994 m.), pasaulio, Europos moterų sporto konferencijų, seminarų, susitikimų, krepšinio čempionatų ir žaidynių.