VDU erdvėse – giliąsias tapybos ir gyvenimo stygas paliečianti paroda

Vasario 3 d., ketvirtadienį, 17 val. VDU Menų galerijoje „101“ atidaroma jungtinė tapytojų Eglės Velaniškytės ir Rimanto Pileckio paroda „Be žodžių“.

Eglės Velaniškytės biografijoje tai – ne pirma jungtinė paroda: ji jų yra rengusi su vyru ir vaikais. Šįkart parodos bendraautoris nėra tiesiogine prasme teptuko brolis – ir net ne mokinys. Parodos konceptualiąja jungtimi įvardintinas vieno menininko kūrybiškumas, neišsitenkantis saviraiškos lauke: jis plečiasi link kito būties, jo talento sklaidos – ir taip virsta gyvenimo kūryba…

Neatsitiktinai daugelyje Eglės Velaniškytės darbų aptinkamos dvi figūros – jų duetai ar dialogai, o figūrų veiduose ir santykiuose skleidžiasi kone visa skalė žmogiškųjų jausmų, ilgesių ir siekių. Būtent tikrumo, būties tiesų natos Eglės drobes vienija su Rimanto akvarelėmis, o jo kūrybos pasaulio autentika ne vienam gali tapti atradimu ar net atrama. Ekspresyvios, o kartais kone vaikiškos plastikos R. Pileckio kompozicijos atskleidžia ne tik rimtų įžvalgų, bet ir humoro nestokojantį autoriaus žvilgsnį į žmones bei pasaulį. O svarbiausia – sugeba paliesti giliąsias tapybos ir gyvenimo „nervo“ stygas.

Paroda VDU menų galerijoje „101" veiks iki vasario 19 d.