VDU ekspertai – tarp Lietuvos įtakingiausių

Filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis antrus metus iš eilės užėmė vienas aukščiausių pozicijų įtakingiausių Lietuvos žmonių sąraše, sudarytame atlikus šalies elito nuomonės tyrimą ir reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimą. Iš viso į sąrašą visuomenininkų kategorijoje pateko net 7 VDU atstovai.

Naujienų portalo DELFI užsakymu atliktuose tyrimuose prof. L. Donskis užėmė antrą vietą tarp įtakingiausių Lietuvos žmonių visuomenininkų kategorijoje.

„Leonidas Donskis yra virtęs Lietuvos kultūros konstanta – be jo skvarbaus proto, drąsių ir nešališkų įžvalgų, santūraus, bet nenuolaidaus mąstymo stiliaus tos kultūros šiandien nebegalima įsivaizduoti. Jis patenka daugmaž į tą pačią gretą kaip Jonas Basanavičius ar Vincas Kudirka, formavę šią nuomonę prieš šimtmetį su viršum, nors, aišku, nuo jų labai skiriasi, peržiūrėdamas tradicines lietuviškas doktrinas šiuolaikinės demokratijos ir liberalizmo linkme“, – aukštą prof. L. Donskio įvertinimą pakomentavo VDU garbės daktaras, rašytojas, profesorius Tomas Venclova.

Pats T. Venclova taip pat pateko į šių metų Lietuvos įtakingiausiųjų gretas – jis užėmė aukštą 12 vietą tarp visuomeninkų. Kiti VDU atstovai, įvertinti kaip turintys didžiausią įtaką Lietuvoje – istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius (22 vieta), islamo tyrinėtojas prof. Egdūnas Račius (45), matematikas, VDU rektorius prof. Juozas Augutis (57), politologas prof. Mindaugas Jurkynas (59) ir istorikas, politologas prof. Antanas Kulakauskas (62). Žiniasklaidos atstovų kategorijoje aukštą trečią vietą užėmė VDU Viešosios komunikacijos katedros docentas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

„Lietuvos įtakingiausieji 2016“ – išskirtinis antrus metus DELFI vykdomas projektas, kurio metu renkami šalyje įtakingiausi asmenys. Tai yra tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams.