VDU džiaugiasi botanikos sodo pasiekimais

1983

Vytauto Didžiojo universitetas džiaugiasi VDU Kauno botanikos sodo pasiekimais. Botanikos sodas sulaukė padėkų ir sveikinimų parodoje „Ką pasėsi…2012 m.“. Be to, botanikos sodo vyresnysis mokslo darbuotojas dr. (HP) Remigijus Daubaras dalyvavo Kanadoje vykusioje konferencijoje „Atlantic Cranberry Management Conference. Increasing Revenues by Scientific Means”, kurioje pristatė spanguolių auginimo pasiekimus.

Parodoje „Ką pasėsi…2012 m.“ VDU Kauno botanikos sodo Pomologijos skyrius atstovavo asociacijos „Slėnis Nemunas“ narį – Vytauto Didžiojo universitetą. Už naujų sodo technologijų kūrimą ir diegimą bei pirmųjų lietuviškų šilauogių veislių sukūrimą VDU buvo apdovanotas parodos laureato diplomu. Taip įvertinta ilgametė VDU Kauno botanikos sodo darbuotojų veikla ir  sėkmingas Lietuvos kaimo plėtros projektų įgyvendinimas.

Kasmetinėje kovo 29–31 dienomis vykusioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje  „Ką pasėsi … 2012“ dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius. Į parodą atvyko 260-ties įmonių, įstaigų, organizacijų atstovai, 350 smulkiųjų gamintojų bei prekeivių. Naujausius pasiekimus šiemet pristatė pasaulinio garso įmonės iš Vokietijos, Švedijos, Latvijos bei Lenkijos.

Kovo pabaigoje Kanadoje, Moncton mieste vykusioje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Atlantic Cranberry Management Conference. Increasing Revenues by Scientific Means” buvo pristatyti naujausi stambiauogių spanguolių plantacinio auginimo mokslinių tyrimų rezultatai, naujos mokslininkų išvestos spanguolių veislės bei auginimo technologinės naujovės.

Konferencijoje dalyvavo Kanados ir JAV mokslininkai bei augintojai. Iš Europos į konferenciją buvo pakviestas VDU Kauno botanikos sodo vyresnysis mokslo darbuotojas dr. (HP) R. Daubaras. Konferencijoje jis pristatė stambiauogių spanguolių plantacinio auginimo pasiekimus ir perspektyvas Rytų Europoje bei VDU Kauno botanikos sodo Pomologijos skyriuje vykdomų mokslinių tyrimų, skirtų stambiauogių spanguolių introdukcijai ir įvertinimui, rezultatus.