VDU docentė vykdys mokslinius tyrimus Jeilyje

JAV

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) Regionistikos katedros docentė, dr. Jolanta Mickutė laimėjo prestižinę Jeilio universiteto Baltijos studijų stipendiją kitais akademiniais metais dirbti Jeilio universitete, Konektikute, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Jeilyje doc. dr. J. Mickutė vykdys istorinius tyrimus ir rašys straipsnius, susijusius su šiuolaikine žydų istorija Rytų Europoje, nagrinės genderinės ir nacionalistinės tapatybių sankirtas tarpukario Lenkijoje ir Lietuvoje.

Doc. dr. J. Mickutės mokslinių tyrinėjimų sritys: šiuolaikinė žydų istorija, lenkų-žydų santykiai, lenkų-lietuvių-žydų santykiai, sionizmas, šiuolaikinė Rytų Europos ir Rusijos istorija, kultūrinė ir politinė istorija, lytis ir moterų bei jaunimo istorija, nacionalizmas, karas ir kt.

Jeilio universitetas (angl. Yale University) – vienas seniausių ir žinomiausių (veikia nuo 1701 m.) JAV universitetų, įsikūręs Niu Heivene, Konektikuto valstijoje, kuris  priklauso elitinių JAV universitetų grupei, vadinamai Gebenės lygai (angl. Ivy League) bei užima vieną pirmųjų pasaulio universitetų reitingų pozicijų.

Jolanta