VDU dėstytojai nominuoti „Auksiniams scenos kryžiams“

Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ekspertų komisija paskelbė nominantus 2016 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti. „Auksiniams scenos kryžiams“ nominuoti VDU Muzikos akademijos ir Menų fakulteto dėstytojai.

Nominuotos VDU Muzikos akademijos dėstytojos: Eglė Šidlauskaitė (už Eboli vaidmenį operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Raminta Vaicekauskaitė ) už Elizabetės vaidmenį operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)) ir Ponios Flut vaidmenį operoje „Vindzoro šmaikštuolės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)).

Nominuoti VDU Menų fakulteto Vaidybos studijų programos dėstytojai: pagrindinio vaidmens nominacijoje  – Liubomiras Laucevičius už Lorenco di Medičio vaidmenį spektaklyje „Fjorenca“ (rež. Jonas Vaitkus, Nacionalinis Kauno dramos teatras), šokio meno nominacijoje – VDU Akademinio judesio teatro /laboratorijos vadovo Mariaus Pinigio, Mariaus Paplausko ir Andriaus Stakelės spektaklis „(g)round zero“.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateiktas 81 pasiūlymas apdovanoti spektaklių kūrėjus ir 4 pasiūlymai Padėkos premijai, kuriuos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija. Kultūros ministerijos ekspertų komisijoje dalyvavo ir VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros teatrologės: profesorė Jurgita Staniškytė, doktorantė Kristina Steiblyte ir absolventė Silvija Čižaitė-Rudokienė.

Klaipėdos dramos teatro scenoje  kovo 27 d. bus įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir vienas Boriso Dauguviečio auskaras.