VDU darbuotojos buvo apdovanotos Latvijos Pripažinimo ordino Riterio kryžiais

Vasario 9 d. Latvijos Respublikos prezidentas Valdis Zatleras už indėlį stiprinant Lietuvos ir Latvijos draugystę ir bendradarbiavimą tris Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės nares apdovanojo Latvijos Respublikos Pripažinimo kryžiaus ordinais (Atzīnības krusts).

Į Lietuvą valstybinio vizito atvykęs Latvijos prezidentas Valdis Zatleras Latvijos Respublikos ambasadoje Antrojo laipsnio Latvijos Respublikos Pripažinimo kryžiaus ordiną įteikė VDU  profesorei bei Lietuvių kalbos instituto darbuotojai Danguolei Mikulėnienei. Latvijos Respublikos Penktojo laipsnio Pripažinimo Kryžiaus Riterio ordinais buvo apdovanotos VDU Letonikos centro  darbuotoja Kristina Vaisvalavičienė ir Užsienio kalbų centro lektorė Daiva Puškoriutė.

Vizito metu Latvijos prezidentas Valdis Zatleras aukščiausiąjį valstybinį apdovanojimą – Pirmojo laipsnio Trijų žvaigždžių ordiną ir Grandinę – įteikė Lietuvos vadovei Daliai Grybauskaitei. Latvijos Respublikos Pripažinimo kryžiaus ordinais be minėtų VDU darbuotojų buvo apdovanoti Vilniaus dailės akademijos profesorius Adomas Butrimas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto garbės generalinis sekretorius Janis Grinbergas, Vilniaus universiteto profesoriai Domas Kaunas ir Mykolas Michelbertas, Lietuvos radijo ir televizijos generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, Klaipėdos universiteto profesoriai Vladas Žulkus ir Dalia Kiseliūnaitė, Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologijos skyriaus vadovė Eglė Griciuvienė, poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas, Latvijos nacionalinės operos vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas ir Latvijos universiteto  Baltų kalbotyros katedros docentas dr. Edmundas Trumpa, Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Eglė Žilinskaitė.

Informaciją apie ordinų skyrimą latvių kalba kviečiame skaityti čia bei Latvijos prezidento interneto svetainėje.