VDU dalyvavo aukštojo mokslo parodoje Gruzijoje

Vasario 15–16 d. Vytauto Didžiojo universitetas drauge su 9 aukštojo mokslo institucijomis iš Lietuvos ir Švietimo mainų paramos fondu (ŠMPF) dalyvavo aukštojo mokslo parodoje Tbilisyje (Gruzija), kur pristatė bendrą stendą „Study in Lithuania“.

Aukštojo mokslo parodoje dalyvavo apie 40 Gruzijos ir per 40 užsienio institucijų iš 11 šalių (Čekijos, D. Britanijos, Italijos, Kipro, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Malaizijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos). Parodoje lankėsi apie 6000 dalyvių, kurių dauguma – 19–22 metų studentai.

Didžiausio susidomėjimo studijomis VDU sulaukė šios anglų kalba siūlomos studijų programos: Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Diplomatija ir tarptautiniai santykiai bei Šiuolaikinė Europos politika (Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas); Finansai ir bankininkystė, Marketingas ir tarptautinė komercija (Ekonomikos ir vadybos fakultetas). Paklausiausios bakalauro studijų kryptys buvo politikos mokslai, inžinerija, architektūra, magistrantūros – politikos mokslai, teisė, vadyba, verslas, inžinerija, psichologija.

2012 m. spalio 16 d. Gruzijos technikos universitete buvo atidarytas Lituanistikos centras, kuriame lankėsi ir VDU atstovas. Lietuvių kalbą čia šiuo metu studijuoja 38 studentai iš Gruzijos. Pasak Lituanistikos centro vadovo Vido Kavaliausko, susidomėjimas lietuvių kalba ir kultūra nuolat auga, o Lituanistikos centro durys atviros visų Gruzijos universitetų studentams. Lietuvių kalbos kursai yra nemokami, juos finansuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija. Lietuvių kalbą studijuojantys studentai maloniai nustebino Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovus, sudainavę Kipro Mašanausko dainą „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“.

Studijų galimybės VDU studentams iš Gruzijos

• 6 bakalauro ir 19 magistrantūros programų anglų kalba
  • Galimybė studijuoti kaip klausytojui (Free mover)
  • Mainų studijos pagal VDU ir Tbilisio valstybinio universiteto dvišalę mainų sutartį
  • Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai (EILC), 2013 m. liepos 22 d. – rugpjūčio 16 d.

Stipendijų galimybės studentams, dėstytojams, tyrėjams iš Gruzijos