VDU dalyvavo 11-ajame pasaulio semiotikos kongrese

VDU Muzikos akademijos docentas Romaldas Misiukevičius dalyvavo 11-ajame pasaulio semiotikos kongrese „Globalioji semiotika – tiltas tarp skirtingų civilizacijų“, kuris vyko spalio 5–9 dienomis Nankino valstybiniame universitete, Kinijoje.

Kongrese, kuriame dalyvavo apie 450 dalyvių iš viso pasaulio, tarp jų iš Pietų Afrikos Respublikos, Kamerūno, Čilės, Singapūro, svarbiausios gvildenamos sritys buvo epistemologija, menas, literatūra ir lingvistika, kultūra ir lyginamosios studijos, visuomenė, istorija ir religija, teisė ir semiotika, sričių semiotika. Geografiniu požiūriu daugiausia analizuota Pietų ir Šiaurės Amerikos kraštų, Kinijos, Indijos, Rusijos pažintinės ir taikomosios semiotikos padėtis.

Lietuvos sekciją „Greimas ir semiotika Lietuvoje“ sudarė doc. R. Misiukevičius (Vytauto Didžiojo universitetas), prof. D. Kučinskas (KTU), prof. K.R.Kašponis (Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA), doc. D. Satkauskytė (VU), doc. L. Mačianskaitė  (Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas), doc. R. Brūzgienė (MRU), prof. E. Tarasti (Helsinkio universitetas) ir dr. R. Motiekaitis (VU / LMTA).

Kongrese buvo demonstruojama prof. K.R.Kašponio parengta mokslinė ekspozicija – stendinis pranešimas „Algirdo Greimo vaikystė“, kurią pristatė parodos kuratorius doc. R. Misiukevičius. Tai buvo devynioliktoji ekspozicijos demonstravimo vieta. Buvo parengtas ir demonstruotas Greimų tilto Prienuose per Nemuną plakatas, kuris tarsi simbolizavo kongreso pagrindinę temą.

Lietuvių grupė įdėmiai sekė visą kongreso veiklą ir grįžę tikisi perteikti Lietuvos mokslui pagrindines idėjas, ypač atkreipiant dėmesį į tokias sritis, kurių Lietuvoje beveik nepraktikuojama, kaip teisė ir semiotika, architektūra ir semiotika, semiotika ir visuomenė, istorija ir religija bei kitas.