VDU bus diskutuojama apie valstybės tarnybos problemas

2094

Lietuvos viešojoje erdvėje nerimstant diskusijoms dėl valstybės tarnybos tobulinimo, kelių Lietuvos universitetų mokslininkai nusprendė surengti bendrą seminarą-konferenciją šia tema. Balandžio 15 dieną jie ne tik diskutuos apie šios srities problemas, bet ir pateiks siūlymų, kaip reikėtų tobulinti ir keisti esamą Lietuvos valstybės tarnybos modelį.

„Lietuvos valstybės tarnyba kaip politinis – administracinis institutas egzistuoja jau daugiau 10 metų, tačiau vis dar pasigendama apibrėžtos ir nediskutuotinos, optimalios valstybės tarnybos apimties bei struktūros sampratos. Galima apčiuopti tik atskirų politinių partijų, politikų, administratorių, mokslininkų  ir ekspertų gana padrikas iniciatyvas tobulinti esamą valstybės tarnybos modelį“, – teigia renginio organizatoriai.

Konferencijos dalyviai pastebi, kad kuriant Lietuvos valstybės tarnybą, nuosekliai perimama Vakarų valstybių patirtis, tačiau iki šiol nėra aiškios valstybės tarnybos vizijos, strategijos ir politikos. Tuo pačiu metu viešojoje erdvėje vyksta nuolatinės diskusijos dėl valstybės tarnautojų skaičiaus, jų atlyginimo ir panašių aspektų, o Lietuvos Vyriausybė planuoja tolesnes valstybės tarnybos reformas.

„Manome, kad didesnis mokslinių diskusijų skaičius padėtų išplėtoti sistemiškesnį, optimalesnį, bet tuo pačiu ir demokratiškesnį, laikmečio poreikius atitinkantį Lietuvos valstybės tarnybos politikos supratimą“, – teigia renginio organizatoriai.

Mokslinėje konferencijoje – seminare „Lietuvos valstybės tarnyba kryžkelėje: nuosaiki reforma ar radikali dekonstrukcija?“ dalyvaus mokslininkai iš Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos bei Mykolo Riomerio universitetų, taip pat Lietuvos Ministro Pirmininko tarnybos atstovė.  Renginio metu jie iš akademinės perspektyvos aptars Lietuvos valstybės tarnybos problemas, siūlomus ir galimus reformos variantus bei šių planų realumą.

Konferencija vyks VDU rūmuose S. Daukanto g. 28, 206 auditorijoje.

Daugiau informacijos rasite konferencijos programoje.