VDU biblioteka kaupia su universitetu susijusių rankraščių fondą

VDU biblioteka informuoja, jog specialiame skyriuje kaupiamas universiteto bei Lietuvos istorijos rankraštinis palikimas, asmeniniai archyvai ir kiti dokumentai.

Biblioteka taip tęsia tarpukaryje pradėtus darbus, kai 1930 metais įkurtam Rankraščių skyriui buvo pavesta misija kaupti su universiteto istorija susijusius rankraščius, mokslininkų ir įvairių organizacijų bei įstaigų, draugijų ir periodinių leidinių redakcijų archyvus ir kitus dokumentus. Prieškario laikotarpiu biblioteka sukomplektavo bene didžiausią ir vertingiausią tuo metu lituanistikos bei istorijos rankraščių fondą, kuriuo naudojosi Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Tuo metu universiteto biblioteka ne tik kaupė, bet ir tyrinėjo bei publikavo rankraštinę medžiagą tęstiniame leidinyje „Mūsų senovė“.

Šiandien bibliotekai yra aktualu sukaupti, išsaugoti ir perduoti ateities kartoms pirmiausia su universiteto, o taip pat ir Lietuvos istorija, kultūra, mokslu ir kitais visuomeninio gyvenimo reiškiniais ar įvykiais susijusį rankraštinį palikimą, asmeninius archyvus ir kitus dokumentus. Bibliotekoje dirbančios istorikės, mokslų daktarės Laima Bucevičiūtė ir Giedrė Sabaitytė pasiruošusios sukaupto fondo pagrindu vykdyti mokslo tiriamuosius darbus.

Universiteto bendruomenės pagalba formuojant rankraštyną yra labai svarbi, nes nuo to priklausys, ar  bibliotekoje ilgainiui bus suformuotas vertingas ir unikalus rankraščių fondas, leisiantis išsaugoti ir neprarasti universitetui reikšmingų rankraštinių dokumentų.