VDU bendruomenė kviečiama į Kauno bienalės ir tarptautinio šokio festivalio Aura’21 projektus

Jau šį savaitgalį tarpdisciplininė programa „Judanti tekstilė“ šiuolaikinį šokį ir tekstilę gražina į Kauną. Spektaklis „Iš tavo sapno matau save aš krentant“ yra tekstilininkės Siljos Puranen, choreografės Anne-Linn Akselsen ir teatralo Adrián Minkowicz bendro projekto rezultatas. Menininkai pirmą kartą susitiko 2011-ųjų vasarą Kaune, Kauno šokio teatro „Aura“ studijoje, pakviesti programos „Šokam: judanti tekstilė“ organizatorių.

Projektas prasidėjo būtent menininkams susitikus Kaune ir atradus bendrus kūrybos taškus vienas kito darbuose, čia į kūrybinį procesą įsijungė ir Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai.

Savo naujausiuose darbuose S. Puranen gvildena fizinio keistumo, kitokumo temą cirko ir išsigimėlių šou kontekste. Neramios sielos, kurios nepatenkina visuomenės „normalumo“ lūkesčių. Kaip besistengtų, jie visuomeniškai nepriimtini.

Projektas atskleidžia Siljos darbų atmosferą ir jame apsigyvena jos darbų personažai, Anne-Linn Akselsen – pasiūlo fizinę kalbą šiai temai atskleisti. Konceptuali šokio ašis – medžiagos lankstymas, kūno kaip lengvai lankstomos medžiagos panaudojimas, tokiu būdu atskleidžiama galios ir nuolankumo tema. Šokyje lankstant vienas kitą, šokėjai atsiduria tai galingųjų, tai nuolankiųjų vaidmenyse.

Šiuos du pasaulius sujungia dramaturgas Adrian Minkowicz išausdamas bendrą choreografijos ir vaizdų medžiagą. Naujos istorijos gimsta tarp skirtingų medijų: tiesioginio vizualikos poveikio, neatidėliojimų judesio sprendimų ir asociatyvinės žodžio galios.

Projektą „Šokam: judanti tekstilė“ iniciavo Kauno bienalė TEKSTILĖ ir Tarptautinis šokio festivalis „Aura“. Projekto idėja – sukviesti ir supažindinti profesionalius menininkus iš skirtingų disciplinų, tam kad kartu jie parengtų apie pusvalandžio trukmės performansą.

Programa:
Spalio 14 d. (penktadienis)
15 ir 19 val. Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)

Šokio performansas „Iš tavo sapno matau save aš krentant“.

Spalio 15 d. (šeštadienis)
18 val. Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)

Šokio performansas „Iš tavo sapno matau save aš krentant“.

Spalio 16 d. (sekmadienis)
12 val. Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)

Bilietai