VDU – bendradarbiavimo sutarčių gausa

1455

Gegužės 4 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorato posėdžio pradžioje buvo pasirašomos trys universiteto bendradarbiavimo sutartys – su Nacionaline sveikatos priežiūros laboratorija (NSPL), Advokatų profesine bendrija Jankauskas ir partneriai (toliau – Advokatų profesine bendrija) ir Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centru (KPDRMC).

„Sutartys su socialiniais partneriais yra labai svarbios dėl studentų praktikų ir absolventų darbo vietų“, – teigia VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Anot rektoriaus, tai taip pat leidžia koreguoti universiteto studijų programas, siekiant išugdyti kvalifikuotus specialistus bei dirbti visuomenės labui.

DSC_0771

Visuomenės sveikatos tyrimų projektai

NSPL vadovas Vytautas Vidmantas Zimnickas pristatė, jog organizacija dirba ne tik su asmens, bet ir visuomenės sveikata. Anot V. V. Zimnicko, NSPL turi daugiau nei 250 akredituotų tyrimų metodų – tai yra didžiausi visuomenės sveikatos tyrimų rodikliai Lietuvoje, todėl tai bus itin naudinga universiteto bendruomenei, ypač studentams.  „Per metus organizuojame apie 1 mln. tyrimų ir pateikiame išvadas, bet nerengiame mokslo sklaidos projektų, tad VDU yra svarbus partneris“, – bendradarbiavimo svarbą pristato V. V. Zimnickas. NSPL yra įvairių pasaulio sveikatos organizacijų partneriai ir nariai.

DSC_0770

Teisinės kvalifikacijos kėlimas

Advokatų profesinės bendrijos vadovaujanti partnerė Ieva Darandė pristatė, kad ši sutartis yra ne tik galimybė, bet ir didelis įsipareigojimas. „Advokatų profesinė bendrija yra viena didžiausių Kaune, ją vienija 12 žmonių, nemažą dalį jų sudaro VDU Teisės fakulteto (TF) absolventai, kurie pasižymi ne tik puikiomis asmeninėmis savybėmis, bet ir profesionaliomis teisinėmis žiniomis“, – teigia advokatė Ieva Darandė. Pagal sutartį Advokatų profesinė bendrija ir VDU įsipareigoja organizuoti bendras konferencijas, seminarus ar diskusijas, teisinės kvalifikacijos kėlimo mokymus bei suteikti galimybę VDU TF studentams atlikti praktiką, susipažinti su advokato veiklos darbo specifika ir kt.

DSC_0788

Praktinių įgūdžių lavinimo galimybės

Pasak VDU rektoriaus, labai svarbūs aspektai, vertinant universitetą ir jo studijų programas, yra absolventų įsidarbinimas ir kvalifikacijos kėlimas, todėl pasirašoma sutartis su KPDRMC. „Bendradarbiavimas su universitetu yra itin svarbus, nes be VDU Kauno botanikos sodo teikiamų praktinių galimybių ir aukštos kvalifikacijos patarimų, tam tikros mokymo programos nebūtų efektyvios“, –  teigia KPDRMC direktorius Viačislavas Novikovas. Anot VDU Kauno botanikos sodo Paslaugų ir inovacijų skyriaus vadovės Kristinos Mulevičienės, nuo šiol Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centrui bus atveriamos galimybės atlikti praktikas, nes botanikos sodas turi visas reikalingas medžiagas, augalus bei specialistus.

DSC_0808

Rektorius prof. Juozas Augutis pristatė, kad kiekviena pasirašoma sutartis universitete turi savo kuratorių, kuris stebi, planuoja ir organizuoja tarpusavio bendradarbiavimą bei rengia ataskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.