VDU bendradarbiaus su Osakos universitetu

Spalio 25 d. Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas pasirašė sutartį su Osakos universitetu. Šis prestižinis Japonijos universitetas patenka į geriausių pasaulio universitetų penkiasdešimtuką ir yra vienuoliktas Azijos šalių regiono universitetų reitinge.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje Vytauto Didžiojo universitete dalyvavo Japonijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Kazuko Shiraishi ir Japonijos ambasados antrasis sekretorius Takuro Mori. Garbūs svečiai iš Japonijos džiaugėsi, kad tai istorinis įvykis abiems universitetams: VDU yra vienintelė aukštoji mokykla Baltijos šalyse, pasirašiusi sutartį su Osakos universitetu.

„Neabejotinai, sutarties pasirašymas su šiuo universitetu yra labai svarbus žingsnis mūsų fakultetui. Bendradarbiavimas su Japonijos universitetais tampa vis reikšmingesnis po to, kai šių metų rugsėjį sėkmingai buvo pradėta vykdyti Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų programa. Tikimės, kad ši sutartis paskatins VDU ir Osakos universitetų dėstytojų ir mokslininkų akademinį bendradarbiavimą ir plėtos mainų galimybes“, – teigė HMF dekanė prof. Ineta Dabašinskienė.

Sutarties pasirašymą inicijavo VDU Azijos studijų centras, kuris 2011–2012 m. vykdė Europos Sąjungos remiamą projektą „Galimybių studija Azijos studijų tarptautiškumo plėtrai VDU“. Projekto vykdymo metu VDU delegacija lankėsi Osakos universitete, kur buvo išreikštas abipusis susidomėjimas bendradarbiavimu. Šią iniciatyvą labai palaikė ir skatino VDU Azijos studijų centro darbuotoja dr. Kyoko Koma ir Osakos universiteto profesorius Takashi Kitamura, ne kartą viešėjęs Lietuvoje.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.