Bendradarbiaus su LFS, LDS ir „Kūrybos namais ELITAZ“

4719 2

Gruodžio 18 dieną VDU rektorato posėdžio metu universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Kauno skyriais bei „Kūrybos namais ELITAZ“.

Sutartimi universitetas įsipareigoja anonsuoti ir prisidėti prie sąjungų bei bendrovės organizuojamų renginių, kviesti jų darbuotojus dalyvauti universiteto renginiuose ir projektuose ir t. t. Tuo tarpu numatoma, kad LFS, LDS ir „Kūrybos namai ELITAZ“ savo ruožtu prisidės prie VDU renginių, kvies studentus atlikti praktiką, suteiks galimybę akademinei bendruomenei naudotis savo archyvais. Esant galimybei, LFS ir LDS Kauno skyriai galės skolinti kūrinius VDU menų galerijoje „101“ rengiamoms ekspozicijoms.

„Menų fakultetas atranda sąjungas, organizacijas, kurios tiesiogiai dalyvauja kultūriniame gyvenime – tai mums labai svarbu. Šiose organizacijose turime savo jauniems kolegoms surasti deramą vietą – praktiką, darbą. Jaunas žmogus turi surasti turinčius panašių interesų“, – užmegztais ryšiais džiaugėsi VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintaras Česonis palinkėjo ir tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo. „Mes labai džiaugiamės studentų, ateinančių pas mus atlikti praktiką, entuziazmu. Tikiuosi, kad pabaigę jie pasiprašys įstoti pas mus į sąjungą“, – vylėsi LFS atstovas. Jam antrino ir universitetui sėkmės taip pat linkėjo Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys.

Sutartį su universitetu pasirašė ir „Kūrybos namų ELITAZ“ vadovas Gediminas Jaunius. „Kūrybinės industrijos – mūsų sričiai labai reikalinga disciplina. Iš tų žmonių, su kuriais teko susidurti auditorijoje, akių, aš matau, kad ateina tikrai ryžtinga karta. Bet mes jos nebijome – esame pasiruošę ją priimti į savo gretas ir tikimės, kad iš jūsų universiteto ateis labai geri specialistai“, – sakė G. Jaunius.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Komentarai

Hmm...

Čia tai universiteto vertas bendradarbiavimas su tokiais kaip Gediminas Jaunius, TV3 pagalbos žvaigždė, kuriantis pigios komercijos projektus, abejotinos reputacijos... Komercialėja universitetas - tai suprantama, bet turi būti išlaikytas tam tikras standartas, noras siekti kokybės!

krenkšt

Gedimino Jauniaus prodiusuojami projektai, priešingai, nei teigiama aukščiau, yra vieni kokybiškiausių mūsų šalyje. VDU pasirinko labai teisingą strategiją pritraukti praktikų, kurių darbai kalba patys už save. Regis ir studentų atsiliepimai apie paskaitas geri.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.