VDU bendradarbiaus su AIG

1060

Lapkričio 30 d. Vytauto Didžiojo universitetas kartu su kitais dviem Lietuvos universitetais pasirašė bendradarbiavimo sutartį su AIG Vilniaus paslaugų centru.

„Turime stiprinti verslo įmonių įnašą į studentų švietimą jeigu norime turėti kvalifikuotus, inteligentiškus ateities darbuotojus“. Taip mano pirmadienį su VDU, KTU ir ISM vadovais pasirašęs bendradarbiavimo susitarimus bendrovės AIG Vilniaus paslaugų centro vadovas Przemyslaw Siuda. Bendrovės neseniai įsteigtame centre jau dirba daugiau nei 200 darbuotojų. Daugiau nei 80% jų – lietuviai.

Po sutarčių pasirašymo, VDU mokslo prorektorė prof. dr. Julija Kiršienė, ISM rektorius Alfredas Chmieliauskas ir KTU tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorius Sigitas Stanys su P. Siuda aptarė universitetų ir verslo bendradarbiavimo galimybes ir iššūkius. Diskusijas vedė išeivijos ir Lietuvos profesionalus vienijančios organizacijos „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) direktorė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė. Dalyvavo ir įmonės „Fipra Lithuania“ konsultantai Arūnas Pemkus ir Darius Udrys.

20151130_121753a

„Šie trys universitetai – tik pradžia. Ateityje norėsime bendradarbiauti ir su kitais“, – aiškino P. Siuda. „Švietimą ir mokslą turime remti ne tik dėl to, kad Lietuvoje samdome darbuotojus ir norime turėti iš ko rinktis, bet ir dėl to, kad tai – socialiai atsakinga. Jei visuomenė ir ekonomika klestės, o tam būtinas švietimas, klestėsime ir mes“.

P. Siuda ypač pabrėžia visapusiško išsilavinimo svarbą. Pasak jo, būtent tokie darbuotojai sėkmingiausiai bendrauja su klientais ir kolegomis. Žinoma, verslas taip pat turi padėti studentams suprasti, ko konkrečiai tikimasi iš jų darbo rinkoje. „Neturėtume laukti, kol studentas baigia studijas ir susiduria su visiškai kita realybe. Svarbu ruoštis jau studijų metu“, – teigia AIG Vilniaus paslaugų centro vadovas.

Susitarimuose kaip tik numatomos galimybės bendrovėje AIG stažuotis, ruošti darbus ir projektus bendrovės pasiūlytomis temomis su jos darbuotojų pagalba. AIG centro darbuotojai ir vadovas taip pat asmeniškai dalinsis žiniomis su studentais specialiuose kursuose ir seminaruose.

Bendrovė neseniai taip pat įsipareigojo priimti apmokamoms stažuotėms ir GLL programos „Talentai Lietuvai“ dalyvius. Programos tikslas – sugrąžinti į Lietuvos darbo rinką užsienyje studijas baigusius lietuvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.