VDU bendradarbiauja ir su darželiais

3009

Sausio 18 d. VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartis su UAB „Vaikystės sodas“ ir UAB „Karalienės Mortos mokykla“, siekiant skatinti tarpusavio bendradarbiavimą mokslo ir praktinių veiklų vystymo srityse.

Sutartis pasirašė VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir „Vaikystės sodo“ bei Karalienės Mortos mokyklos direktorė Austėja Landsbergienė.

Pasirašyme dalyvavusi VDU Edukologijos katedros vedėja doc. dr. Lina Kaminskienė pažymėjo, jog sutartimi siekiama plėtoti partnerystę su ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigomis – ne tik suteikiant galimybę studentams atlikti praktiką, bet ir kartu vykdyti įvairius tyrimus, išbandyti naujoves. „Partnerystė prasidėjo su Edukologijos katedra ir Inovatyvių studijų institutu, tačiau matome, kad galės dalyvauti ir kiti fakultetai, vykdyti bendrus projektus“, – sakė Edukologijos katedros vedėja.

„Beveik nėra precedento Lietuvoje, kad universitetas bendradarbiautų su ikimokyklinio ugdymo įstaiga – o tai labai svarbu. Matome, kokie pedagogikos absolventai pas mus ateina: jie žino daug apie M. Montessori metodą ir t. t., tačiau jei vaiką ištinka pykčio priepuolis, jie nežino ką daryti, nes per mažai „čiupinėjo“ savo profesiją“, – pažymėjo A. Landsbergienė.

Tikimasi, kad praktika pedagogikos studentams leis iš anksto susipažinti su būsimu darbu ir apsispręsti, ar jo specifika jiems tinkama.

DSC_4108

Taip pat akcentuota ir tai, kad patiems jauniausiems reikia nuo mažens diegti žingeidumą, sudominti – pavyzdžiui, gamtos mokslais. „Tie vaikai už 15-20 metų bus universitetuose, Seime, versle, jie bus ta naujoji Lietuva. Reikėtų ja domėtis jau šiandien ne tik rašant strategijas, bet ir dirbant su tais vaikais, skiepyjant tam tikras vertybes“, – pabrėžė „Vaikystės sodo“ ir Karalienės Mortos mokyklos direktorė.

Direktorės teigimu, šiandien domėjimąsi gamtos mokslais pradedama skatinti tik gimnazijose, pavyzdžiui, pritraukiant olimpiadose dalyvauti vaikus, kurie jau domisi ta sritimi. Tačiau reikėtų pagalvoti, kaip sudominti mažuosius, kad entuziastų šioje srityje būtų daugiau.

„Taip pat labai pasigendame vadybos specialistų švietime. Švietimo organizacija yra specifinė, ten veikia kitokie vadybos principai. Kartais mokytoją perkėlus į vadovo poziciją išeina, kad mokykla praranda gerą mokytoją, o darželis gauna prastą vadovą“, – vadybos studentų ir absolventų stygių pabrėžė A. Landsbergienė. Viliamasi, kad su ugdymo įstaigomis ryšį užmegs VDU švietimo vadybos, mokyklinės psichologijos ir kitų programų studentai, absolventai.

Sutarties pasirašyme dalyvavo ir VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė, kuri atkreipė dėmesį, jog universitetas ne tik yra pasirašęs sutarčių su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, bet ir tyrinėja dabar aktualius daugiakalbystės klausimus.

„Tarkime, yra tautinių mažumų, emigrantų daugiakalbiai vaikai – mokytojai nežino, ką su jais daryti, siunčia pas logopedus, o logopedai nepasiruošę, sako „Čia ne sutrikimas“… Daug įdomių dalykų. Manau, ir vaikui, ir pedagogui galime padėti šioje srityje“, – paaiškino prof. I. Dabašinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.