VDU baigėsi LISS programa išeivijos studentams (atnaujinta)

Birželio 17 d. lietuvių kilmės amerikiečių ir kanadiečių studentai, dalyvavę LISS (Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuotė) programoje, pirmą kartą susitiko Lietuvoje. Nuo birželio 17 d. iki liepos 30 d. vykusi vasaros stažuočių programa LISS suteikė galimybę studentams, atvykusiems į Lietuvą, pasijausti ne turistais, o vietiniais gyventojais. LISS programos ir jos rėmėjo Vytauto Didžiojo universiteto dėka, studentai įgijo naudingos darbo patirties, kuri pravers kasdieniame gyvenime ir galbūt taps labai svarbia kopiant karjeros laiptais.

Aran Burke, aranburke17@yahoo.com

Ilgai lauktos vasaros stažuotės šįmet prasidėjo pozityviomis nuotaikomis ir optimistiškais vertinimais. Susirinkus maždaug penkiasdešimties žmonių miniai, pusė jų vėliau sėdo į autobusą ir išvyko į VDU bendrabutį Vytauto prospekte Kaune. Visi stažuotojai išreiškė susižavėjimą būsimu darbu, vyravo nuoširdi atmosfera.

LISS programos direktorė Rasa Ardytė-Juškienė apie programą nuolat kalba optimistiškai, kaip ir apie jos studentams suteikiamas galimybes dalyvauti kultūriniuose, akademiniuose ir politiniuose renginiuose bei prestižą, siejamą su darbu užsienyje. „Tai – puiki galimybė užmegzti tarptautinius ryšius būsimos savo mokslo sferos profesijose“, paaiškino R. Ardytė-Juškienė, pabrėždama, jog programa suteikia progą įgyti darbo patirties. „Gyventi Lietuvoje, praturtinti gyvenimo aprašymą tarptautiniu darbu – tai neįkainojama patirtis“, – sakė LISS direktorė.

LISS programa buvo įkurta siekiant suteikti galimybę besidomintiems Lietuva arba lietuvių kilmės amerikiečiams ir kanadiečiams daugiau sužinoti apie šią šalį. Studentai vasarą savanoriauja arba stažuojasi juos dominančioje ar su studijuojamu dalyku susijusioje darbovietėje. Jie gilina savo lietuvių kalbos žinias, plečia žodyną ir tobulinasi bendravimo įgūdžius, kaupia gyvenimo Lietuvoje patirtį, įgyja naujų draugų ir užmezga ilgalaikius ryšius.

Programos dalyviai šįmet dirbti galėjo ne tik Vytauto Didžiojo universitete, bet ir daugybėje kitų pačių įvairiausių vietų, tokių kaip ligoninės, senelių namai, vaikų namai, benamių prieglaudos, bankai, konservatorijos ir t. t.

Kauno klinikose dirbusi LISS studentė Jackie Cerskus sakė: „Man labai patinka šis darbas. Galiu užsiimti tuo, ko niekada nebūčiau galėjusi daryti Kanadoje, ir išmokstu daug naujo“. Ji taip pat pridūrė, jog susisiekti su giminėmis Lietuvoje buvo puiki patirtis. Aranas Burke, kitas LISS stažuotojas, rašė tinklaraštį apie savo patyrimus dirbant čia ir galimybes, kurias ši programa suteikė.

Programos rėmėjai ir bendradarbiai: Vytauto Didžiojo universitetas, JAV lietuvių bendruomenė, Kanados lietuvių bendruomenė, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvių fondas.

Pabaigdami stažuočių programą, studentai pabaigia studijų dalyką, įvertintą penkiais kreditais, kuriuos suteikia VDU. Daugiau informacijos apie LISS programą ir jos galimybes galima rasti čia.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.