Azijos savaitė kvietė pažinti egzotišką kultūrą

3578

VDU Azijos studijų centras kartu su kultūros klubais „Hashi“, „Hallyu“ ir „Wu wei“ vėlyvo spalio dienas kvietė praleisti spalvingos ir egzotiškos kultūros apsuptyje. Spalio 20–24 d. popietėmis Kaune vyko VDU Azijos savaitė, kurios metu kauniečiai ir miesto svečiai galėjo įvairiapusiškai susipažinti su Rytų ir Pietryčių Azijos šalimis.

„Džiugu, kad atsiranda tokios puikios studentų iniciatyvos, kurios virsta ne mažiau puikiais renginiais. Tikiu, kad Azijos savaitė ne tik sutrauks šio žemyno mylėtojus iš visos Lietuvos į spalvingos kultūros pasaulį, bet ir bus puiki proga išbandyti savo jėgas, susitikti ir pabendrauti. Neatsitiktinai šis susitikimas vyks Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, kur šiuo metu yra daugiausia kinų, japonų ir korėjiečių kalbas besimokančių studentų Lietuvoje“, – pažymėjo VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Azijos savaitės renginiai prasidėjo Kalbų diena pakrikštytą spalio 20–ąją – jos metu pirmą kartą Lietuvoje vyko korėjiečių ir kinų šnekamosios kalbos konkursai, klubo „Hashi“ parengtas interaktyvus japonų kalbos žaidimas. Dieną užbaigė pasikalbėjimas su žymia visuomenės veikėja Dalia Ibelhauptaite, ne kartą pabrėžusia Azijos svarbą savo kūryboje, darbe, kasdieniame gyvenime.

Spalio 21-ąją svečiai galėjo pajusti tolimų kraštų skonį – egzotiškos Maisto dienos metu restorane „Yakata“ buvo gaminami ir ragaujami keturi patiekalai: indonezietiškas nasi goreng, japoniškas temaki-sushi, korėjietiškas samgyeopsal ir kiniški koldūnai jiaozi. Vakare visi buvo pakviesti pasinerti į japoniškos estetikos pasaulį – VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas kalbino Kęstutį Ptakauską, žymiausią Lietuvos bonsai medelių žinovą, japoniškų sodų specialistą, nuolatinį tarptautinių parodų dalyvį bei laureatą.

Spalio 22-osios popietę Azijos savaitė persikėlė į rytų menų studiją „Wudang Tao“, kur vyko Kovos menų diena. Čia pasirodė japonų, kinų, korėjiečių, vietnamiečių kovos menus praktikuojančios komandos, vyko įvadiniai mokymai. Po kovos menų toje pačioje studijoje organizatoriai pasiūlė susipažinti su daug kam egzotiška, mažiau žinoma Šiaurės Korėja. Pranešėjai Jonas Slivka ir Ieva Martikonytė praskleidė sunkią paslapties uždangą ir papasakojo apie šią šalį tai, ką patys matė lankydamiesi ten dar šią vasarą.

Ketvirtadienį VDU didžiojoje salėje ir jos vestibiulyje šurmuliavo Kultūros diena: čia ne tik buvo galima susipažinti su Azijos šalių rašto, rankdarbių, menų paslaptimis, bet ir vyko kimono, arbatos ceremonijos, kaligrafijos, kitos demonstracijos. Renginio metu veikė Azijos blusų turgus. Didžiojoje salėje vyko dar vienas Azijos savaitės susitikimas su įdomiu žmogumi – šįkart tai buvo Andrius Gurskis, inovatyvus verslininkas, savo veiklą vykdantis ir Kinijoje.

Paskutinioji renginio diena, spalio 24-oji, padėjo pramankštinti smegenis – VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyko Žinių diena, kuri pakvietė komandas susirungti protmūšyje apie Azijos šalis. Klausimus jam paruošė renginio rėmėjai, o geriausiai pasirodžiusių dalyvių laukė vertingi ir šmaikštūs prizai.

Renginį rėmė Japonijos ambasada Lietuvos Respublikoje, Indonezijos ambasada Danijos Karalystėje, VU Konfucijaus institutas, restoranas „Yakata“, Rytų kultūros studija „Wudang Tao“, leidykla „Aukso pieva“, salonas „Jaukūs namai“, žurnalas „Kelionės ir pramogos“.

Renginių programa

Daugiau informacijos

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą ir VDU studentų organizacijos „E-Asia“ videoreportažus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus