VDU atstovai pagerbti Kauno jaunimo apdovanojimuose

Spalio 29 dieną Kauno miesto Rotušėje jau šeštą kartą buvo įteikti „Jaunimo apdovanojimai“ – iškilmingai pagerbtos aktyviausios ir kūrybingiausios jaunimo organizacijos. Keturiose iš penkių nominacijų laimėjo VDU atstovai.

Apdovanojimus įteikė ir aktyviausius jaunimo atstovus sveikino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas ir Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Gintarė Skaistė.

Miesto meras pabrėžė, kad Kauno vardą garsina ne vien krepšinis ir džiaugėsi, kad jaunimo organizacijos sugeba aktyviai veikti net tuomet, kai finansavimas yra nepakankamas. G. Skaistė, viena iš renginio iniciatorių, antrino merui ir teigė, kad Kaunas yra jaunimo politikos lopšys.

VDU Studentų atstovybė buvo nominuota visose kategorijose, o laimėjo už geriausią „Jaunimo renginį“, organizuotą su Kauno technologijų universitetu – Tarptautinę studentų dieną. VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka ir KTU rektorius prof. Petras Baršauskas buvo pagerbti kategorijoje „Jaunimo partneris“ už aktyvią pagalbą studentams ir jų iniciatyvoms.

„Tai – žmonės, be kurių jaunimo iniciatyvos yra neįsivaizduojamos. Jie padeda jaunimui judėti į priekį, pagelbėja ir paskatina – jų indėlis jaučiamas ne tik universitete, bet ir visame Kauno mieste. Be jų pagalbos neįsivaizduojami tokie projektai, kaip studentų skvero atnaujinimas, jaunimo centras; be to, jie aktyviai skatina, palaiko ir remia naujas organizacijas, suteikia paramą organizuojant didžiausius Kauno miesto jaunimo renginius“, – apie rektorių paramą pasakojo VDU Studentų atstovybės prezidentas Justinas Petkus.

„Jaunimo organizacijos“ nominacijoje buvo apdovanotas VDU studentų suburtas „Akademinis politologų klubas“, o už „Jaunimo indėlį Kauno miestui“ – VDU lietuvių gestų kalbos ir kurčiųjų kultūros klubas „Gyva gestų kalba“.

Akademinio politologų klubo įvertinimui svarų argumentą suteikė per pastaruosius metus organizuoti renginiai: projektai „Paspausk ranką – taip prasideda dialogas“ ir „Sėkmės istorijos“, susitikimai su VDU dėstytojais, politikais ir visuomenės veikėjais, mokslinė konferencija apie demokratizacijos procesus Rytų valstybėse, XV-oji studentų nacionalinė politologijos olimpiada, intelektualūs komandiniai žaidimai ir kitos iniciatyvos.

„Šis įvertinimas įrodo, kad einame teisingu keliu vykdant savo užsibrėžtą tikslą – veržlios pilietinės visuomenės kūrimą. Tačiau metų jaunimo organizacijos apdovanojimas taip pat įpareigoja toliau tęsti sėkmigai pradėtus darbus ir padovanoti Kauno jaunimui daugiau kokybiškų projektų“, – po iškilmingo renginio teigė klubo pirmininkas Edgaras Petručionis.

Akademinis politologų klubas yra viena produktyviausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų, kuri užgimė VDU studentų iniciatyva ir aktyviai inicijuoja veiklas Kauno mieste ir už šalies ribų. Klubo dėka suvienytų jaunų žmonių iniciatyvos ir pilietinės veiklos interesai prisideda prie Kauno viešosios intelektualinės erdvės plėtojimo, skatina visuomenę atkreipti dėmesį į aktualiausias problemas.

VDU lietuvių gestų kalbos ir kurčiųjų kultūros klubas „Gyva gestų kalba“ buvo apdovanotas nominacijoje „Jaunimo indėlis Kauno miestui“. Apdovanojimu buvo įvertintos klubo pastangos prisidėti prie tolerantiškos visuomenės kūrimo. „Noras atlikti gražius darbus dėl kitų gerovės spindi gražiausiomis spalvomis, suteikia drąsos, ryžto ir asmeninio džiaugsmo. Linkiu kilti į neaprėpiamą aukštį, visada turėti plačią ir šviesią svajonę“, – klubui sėkmės linkėjo A. Kupčinskas.

Tarp kitų nominuotų renginių buvo ir VDU Studentų atstovybės projektas „Moksleivi, pabūk studentu“.