VDU atidaroma fotografijų paroda „Dienokaitos“

Kovo 31 d., ketvirtadienį, 17 val. 30 min. vyks Petro Vaičiulio fotografijų parodos „Dienokaitos“ atidarymas. Paroda eksponuojama VDU III-jų rūmų 5-o aukšto galerijoje (K. Donelaičio g. 52).

Petras Vaičiulis gimė 1955 m. Žemaitijoje, Skuodo rajono Mikytų kaime, mokėsi Šačių vidurinėje mokykloje, studijavo Kauno politechnikos institute, Vilniaus statybos technikume. Baigęs mokslus, 20 metų dirbo Kauno namų detalių gamykloje.

P. Vaičiulis aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje – jis yra Kauno žemaičių kultūros draugijos narys, palaiko ryšius su Kauno latvių klubu „Daugava“, yra dalyvavęs „Atgajos“ paminklosaugos klube, Lietuvių ir latvių vienybės draugijoje.

Fotografuoti kitaip Petras Vaičiulis pabandė prieš trejus metus, iki tol jo fotoobjektyvas buvo nukreiptas į artimuosius, gimines ir draugus.

Nors, pasak fotografo, jo nuotraukose yra įamžintos nesurežisuotos būties akimirkos, tačiau akivaizdu, jog kiekvienoje jų slypi autoriaus sukurta daugiaprasmė metafora. Iš pažiūros skirtingi darbai yra suverti ant tvirto teminio siūlo – juose pulsuoja gamtos, laiko, gyvenimo, nuotaikų kaita. Kone kiekvieno darbo centre – virsmo riboženklis, skiriantis tamsą ir šviesą, dieną ir naktį, čia ir ten, praeitį ir dabartį, išeinantį ir ateinantį, esantį ir ne(be)santį…

Parodos organizatoriai – VDU PMDF Letonikos centras ir studentų klubas „Baltai“.