VDU Akademinė sielovada kviečia į renginius

Įsibėgėjus naujiems mokslo metams, VDU Akademinė sielovada pristato universiteto bendruomenei atnaujintą veiklos programą.

Spalio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. Vytauto Didžiojo universitete pradedamas Kūno teologijos kursas. Tai popiežiaus Jono Pauliaus II Kūno teologijos pagrindu sudaryta 7 susitikimų programa. Šių susitikimų metu bus gvildenami klausimai, susiję su žmogaus kūniškumu, bus kalbama apie vyriškumą ir moteriškumą, laisvės ir meilės, gyvenimo prasmės ir pašaukimo ryšį bei kitus jaunam žmogui rūpimus klausimus. Susitikimai vyks ketvirtadieniais, 18 val., Katalikų teologijos fakulteto dekanato salėje  (Gimnazijos g. 7). Susitikimus veda Katalikų evangelizacijos centro darbuotojai.

Norinčius gilintis į tikėjimo klausimus, organizatoriai kviečia į Katalikų Bažnyčios Katekizmo studijų ir diskusijų užsiėmimus. Susitikimai vyks kiekvieną pirmadienį, 18 val., nuo spalio 10 d. VDU koplyčioje (K. Donelaičio g. 52–312). Susitikimus organizuoja KTF dėstytoja sesuo Fausta Palaimaitė ir Šventosios šeimos jaunimo bendruomenė.

Neabejingus grigališkojo giedojimo grožiui, organizatoriai kviečia į Valandų liturgijos giedojimo studiją. Valandų liturgijos pagrindą sudaro himnai, psalmės ir Šventojo Rašto ištraukos. Tai yra Bažnyčios malda, kuria krikščionys meldžiasi visame pasaulyje. Norintieji daugiau sužinoti apie šią tradiciją bei mokytis giedoti yra kviečiami į pirmąjį susitikimą, kuris vyks spalio 11 d., antradienį,17 val., VDU Katalikų teologijos fakultete. Studijai vadovaus KTF dėstytoja doc. dr. Milda Paulikaitė, Kauno jėzuitų bažnyčios grigališkojo choralo studijos vadovė.

Šiandien dažnai susiduriame su krikščionybės kritika. Šios kritikos pobūdis amžių tėkmėje iš esmės nekinta, tad krikščioniškos minties tradicija paliko gilių ir taiklių įžvalgų bei atsakymų paveldą. Diskutuoti aktualiais klausimais kviečia diskusijų klubas „Krikščioniškos minties tradicija nūdienos poreikiams: apologetika. Susitikimai vyks kiekvieno mėnesio antrą antradienį, 18 val., VDU Katalikų teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7–307). Pirmas susitikimas – spalio 11 d. Diskusijas moderuoja KTF dėstytoja doc. dr. Lina Šulcienė.

Lapkričio 18 d., penktadienį, organizuojama išvyka į liudijimų, muzikos ir maldos vakarą Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje. Šio renginio metu savo muzika ir tikėjimo liudijimu dalinsis buvęs Kelly Family grupės lyderis Paddy Kelly.

Lapkričio 23 d. bus minima Negimusio kūdikio dieną. Ta proga VDU koplyčioje (K.Donelaičio g. 52–312) 10.30 val. bus aukojamos Šv. Mišios, universitete vyks įvairios akcijos, skirtos priminti ir apmąstyti žmogaus gyvybės vertę.

Kiekvieną antradienį, 10.30 val., VDU Katalikų teologijos fakulteto koplyčioje (Gimnazijos g. 7) aukojamos Šv. Mišios. Norinčius pabūti tyloje ir susikaupime kviečia visada atvira VDU koplyčia. Joje taip pat rasite informacijos apie Kauno mieste vykstančius krikščioniškus renginius, kursus, organizuojamas keliones ir kultūrinius renginius.