VDU Absolventų dienose – šilti susitikimai ir jaukūs džiazo vakarai (ATNAUJINTA 11.17)

Lapkričio 8–22 dienomis Vytauto Didžiojo universitetas kviečia į jau ketvirtus metus organizuojamas, visuomet itin šiltai sutinkamas Absolventų dienas. VDU alumnai galės susitikti su savo fakultetų, katedrų bendruomenėmis, dalyvauti ypatinguose renginiuose, dalintis prisiminimais. Šventės tema šiemet – „Gyvenimas džiazo ritmu“. Kviečiame žiūrėti reportažus iš iš jau įvykusių renginių.

Tradiciškai lapkričio mėnesį į Vytauto Didžiojo universitetą sugrįžta minios jo absolventų, kuriems skirta šventė pažymima fakultetuose dalinantis prisiminimais su seniai matytais dėstytojais ir kurso draugais, atrandant čia įvykusius pasikeitimus ir vėl prisiliečiant prie universiteto kasdienybės.

„Absolvento karjera yra tarsi universiteto veiklos atspindys – jo sėkmę mes visuomet priimame kaip dalelę VDU sėkmės. Ši šventė yra proga pasidžiaugti pasiekimais ir drauge pamąstyti apie tai, ką universitete reikėtų pakeisti. Absolvento žvilgsnis šiuo klausimu mums labai svarbus – jis puikiai žino, koks buvo VDU, koks jis yra ir koks jis galėtų būti“, – apie artėjančio renginio reikšmę pasakojo VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Universiteto vadovas pasidžiaugė, kad alumnų ir VDU bendruomenės susitikimai vyksta atskiruose fakultetuose: „Kadangi VDU studijas pabaigusiųjų yra labai daug, manome, kad ryšį su universitetu jiems geriausia palaikyti sugrįžus į savo fakultetą ir katedrą – mažesnėje, artimesnėje bendruomenėje nebus jokio dirbtinumo ar pompastikos, bendravimas bus nuoširdus“, – paaiškino VDU rektorius.

Ir toliau tęsiama graži tradicija kviesti absolventus po susitikimų universitete tęsti bendravimą klausantis džiazo jaukiose Kauno erdvėse: dar nuo 2008 m. rengiamas festivalis „VDU jazz jungtys“ ir vėl yra Absolventų dienų programos dalis (daugiau apie festivalį skaitykite čia).

Tarptautinio garso atlikėjų iš viso pasaulio pritraukęs festivalis, pasiūlęs daug originalaus, naujų išraiškų formų ieškančio laisvojo džiazo, vyko lapkričio 10–12 dienomis. Kaip įprasta, VDU absolventams buvo dovanojami kvietimai, suteikę galimybę dalyvauti tos pačios dienos vakare vykusiame festivalio koncerte (festivalio programą rasite čia).

VDU Absolventų dienų renginiai fakultetuose ir katedrose

Muzikos akademija

Lapkričio 22 d., antradienį, 14 val. Muzikos akademijos Didžiojoje salėje (V. Čepinskio g. 5) vyks apskritojo stalo diskusija „Muzika ir aukštojo mokslo realijos“. Moderatoriai: doc. S. Gerulis, prof. V. Zuzevičiūtė, doc. Z. Bružaitė. Dalyvauja: absolventai, katedrų vedėjai, pedagogai. Pranešėjai: G. Alekna (JAV), R. Novikaitė (Austrija). Daugiau informacijos teikiama Muzikos akademijoje.

Socialinių mokslų fakultetas

Edukologijos katedra

Lapkričio 21 d., pirmadienį, 16 val., VDU Edukologijos katedra kviečia absolventus klausyti viešos paskaitos, kurią skaitys prof. V. Černius – VDU Garbės profesorius, JAV profesorius emeritas, daug metų dirbęs ir dėstęs Vytauto Didžiojo universitete. V. Černiui lapkričio 18 d. Švietimo ir mokslo ministerija įteiks premiją už viso gyvenimo nuopelnus socialinių ir humanitarinių mokslų srityje.

Daugiau informacijos teikiama Socialinių mokslų fakulteto katedrose.

Daugiau informacijos apie Absolventų dienų renginius teikiama tinklalapyje mindaugas.vdu-lt.tit.lt/alumni ir VDU fakultetuose bei katedrose.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) bei Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažus iš šių metų Absolventų dienų.