VDU absolventei skirta LMA premija

1378 1

Socialinio darbo magistrė Živilė Lukošienė, Vytauto Didžiojo universiteto absolventė, tapo 2013 m. Lietuvos mokslų akademijos aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtoja Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.

Ž. Lukošienei paskirta LMA premija už jos mokslinį darbą tema „Senatvine demencija sergančio artimojo globa: visuomenėje nematoma moters globėjos patirtis“ (darbo vadovė – doc. dr. Rasa Naujanienė).

Moksliniame darbe siekiama atskleisti žmogaus, sergančio senatvine demencija, globos šeimoje patirtį, parodyti globėjos emocinių išgyvenimų kaitą, realios ir pageidaujamos pagalbos išteklius globojant ir t. t. Tyrime remtasi feministine ir kritinio socialinio darbo ontologija bei subjektyvistine interpretuojamąja epistemologijos perspektyva. Tyrimo dalyvės – penkios moterys, savo šeimose globojančios sergančias mamas.

Tai jau trečiasis Lietuvos mokslų akademijos apdovanotas socialinio darbo magistro darbas. 2007 m. konkursą laimėjo Pauliaus Skiecevičiaus mokslinis darbas  „Paauglių socialinių įgūdžių sąsajos su polinkiu nusikalsti, kaip negatyviąja konkurencija“ (darbo vadovė – prof. dr. Vilma Žydžiūnaitė). 2009 m. geriausiu išrinktas Ramunės Bagdonaitės-Stelmokienės mokslinis darbas „Biologinių vaikų patirtys šeimoje, globojančioje ne giminaitį vaiką“  (VDU, vadovė – doc. dr. Dalija Snieškienė).

Komentarai

Arturas