VDU absolventas Jonas Mačiulis už Lietuvos rinktinę žais visada

Ilgametis Kauno „Žalgirio“ bei Lietuvos rinktinės žaidėjas Jonas Mačiulis dalį savo gyvenimo leido Vytauto Didžiojo universitete. Su juo ir kalbamės – apie krepšininko karjerą, studijas ir galimybes visa tai suderinti.

Agnė Rasiukevičiūtė, agne.rasiukeviciute@fc.vdu.lt

Būdamas aštuonerių metų, ypatingų pomėgių dar neturėjęs Jonas Mačiulis pakluso mamai, kuri jį ir nuvedė į krepšnį. „Vėliau tai tapo laisvalaikio praleidimu po pamokų. Apie profesionalaus krepšininko karjerą pradėjau svajoti tik tada, kai patekau į Lietuvos kadetų rinktinę. Tuomet man buvo šešiolika metų“, – pasakojo Jonas Mačiulis.

J. Mačiulis studijavo Vytauto Didžiojo universitete ir čia praleistą laiką vadina įsimintinu.  „Kai studijavau VDU, tapome Lietuvos ir Europos čempionais. Jei ne studijos šiame universitete, būčiau negalėjęs atstovauti savo amžiaus Lietuvos studentų rinktinėje, universiadoje Bankoke, kur taip pat tapome čempionais“, – prisiminimais dalijosi krepšininkas. Už suteiktą galimybę suderinti krepšinį ir mokslus bronzinės Lietuvos rinktinės žaidėjas yra dėkingas buvusiam VDU rektoriui prof. Vytautui Kaminskui bei dabartiniam VDU rektoriui prof. Zigmui Lydekai.

Prakalbus apie Lietuvos bronzinę rinktinę, J. Mačiulio veide išvydome šypseną. „Prisiminimai po tokių pergalių išlieka labai ilgai, tuo labiau, kad niekas iš mūsų to nesitikėjo. Kol leis sveikata, nekamuos traumos – už Lietuvos rinktinę žaisiu visada. Lietuvoje bus Europos čempionatas, tai bus proga vėl susitikti su ištikimais sirgaliais ir, tikiuosi, pademonstruoti gražų bei pergalingą krepšinį.“

Pokalbiui pakrypus ne apie krepšinį, J. Mačiulis nė kiek nevengė atsakinėti į užduotus klausimus. Ne paslaptis, jog Lietuvoje žinomi du Jonai Mačiuliai: vienas iš jų – buvęs žalgirietis, o antrasis – poetas Jonas Mačiulis-Maironis. Pasiteiravus, ar teko kada būti pavadintam Maironiu, krepšininkas atviravo, kad vaikystėje taip jį vadino ypač per lietuvių kalbos pamokas, tačiau ši pravardė „neprigijusi“.

Paklaustas apie ateities planus J. Mačiulis taip pat buvo atviras. Anot jo, ateities planai dar nėra visiškai aiškūs, bet kad grįš į Lietuvą – galimybė yra labai maža. „Nebent į karjeros pabaigą“, – teigė buvęs VDU studentas Jonas Mačiulis.