Vasaros universitete – apie profesinį konsultavimą

Rugpjūčio 19–23 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko tarptautinis vasaros universitetas „Building Trust through Supervision“, skirtas profesinių santykių konsultavimui (supervizijai).

Renginį organizavo VDU Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo katedra, Profesinių santykių konsultavimo (supervizijos) nacionalinių organizacijų asociacija Europoje (ANSE) ir Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacija (LPSKA). Vasaros universitete dalyvavo daugiau nei 70 profesinių santykių konsultantų (supervizorių), organizacijų konsultantų ir ugdančiųjų vadovų (angl. coacher) iš Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Slovėnijos, Graikijos, Estijos, Latvijos, Čekijos, Lietuvos ir kitų šalių. Renginio globėjas – Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, kuris sutiko kartu su ANSE prezidentu Wolfgangu Knopfu pasveikinti ir pagerbti visus susirinkusius vasaros universiteto dalyvius.

Profesinių santykių konsultantai (supervizoriai) iš visos Europos ne tik aptarė galimybes kurti pasitikėjimo kultūrą Senajame žemyne, bet ir sprendė kitus su tuo susijusius klausimus, tarp jų:

• pasitikėjimo kūrimas per superviziją, jo atkūrimas visuomenėje;
  • pasitikėjimas stabais: tarp egzistencinės dramos ir aklos ideologijos;
  • pasitikėjimo atkūrimas žmogiškuose santykiuose: baimė pasitikėti;
  • pasitikėjimo organizacijose atkūrimas: pasitikėjimo svarba verslo ir socialinėms organizacijoms.

Vasaros universiteto programa skatino dalyvius apmąstyti savo ir kitų šalių kultūros įvairovę, visuotines vertybes, žmonių gebėjimą profesinio konsultavimo dėka atrasti savąjį požiūrį į socialinius, kultūrinius žmonių ir organizacijų santykių skirtumus bei supervizorių, organizacijų konsultantų galimybes padėti žmonėms, dirbantiems įvairiose organizacijose.

Plenarinius pranešimus pristatė ilgametę supervizijos, profesinio konsultavimo patirtį turintys ANSE presidentas Wolfgangas Knopfas (Austrija), prof. Elizabeth Rohr (Vokietija), Barbara Baumann (Vokietija), taip pat prof. Gintautas Mažeikis ir Lina Stankevičienė (Lietuva). Darbo metodus dirbant profesinių santykių konsultavimo srityje darbo grupėse pristatė Norvegijos, Olandijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Graikijos ir Lietuvos profesinės veiklos stebėtojai (supervizoriai) bei ugdantieji vadovai (angl. coacher).

Supervizija yra viena iš nedaugelio kokybiškai užtikrintų koncepcijų, kuri yra praktiškai išbandyta ir taikoma jau ne pirmą dešimtmetį. Šiuo žodžiu apibrėžiamas konsultavimas darbo ir profesinių santykių klausimais tiek atskiram asmeniui, tiek darbuotojų grupėms, komandoms, organizacijoms. Supervizija skirta komunikacijos ir bendradarbiavimo plėtojimui įvairiose profesinės veiklos srityse: sveikatos, švietimo, socialinio darbo, verslo ir kt.

Daugiau informacijos apie ANSE vasaros universitetą

Renginio programa