Vasaros mokykloje Vokietijoje – apie Ukrainą

VDU studentai kviečiami dalyvauti konkurse stipendijoms vasaros mokyklai Ukrainoje „Viadrinicum“, skirtai tarpdisciplininėms Ukrainos studijoms – politikai, pilietinei visuomenei ir menams. Vasaros mokykla vyks nuo rugpjūčio 24 d. iki rugsėjo 6 d. Frankfurte (Oderyje). Paraiškas teikti galima iki gegužės 25 d.

„Viadrinicum“ yra tarptautinė vasaros mokykla Ukrainoje, kuri studentams ir jauniesiems mokslininkams leidžia pagilinti žinias apie Ukrainą, jos kalbą, istoriją, politiką ir kultūrą. Tarpdisciplininės prieigos prie kultūrinių, socialinių ir ekonominių mokslų dėka, mokykla bando sujungti skirtingus požiūrius, sutelkdama dėmesį ne tik į dabartinę situaciją Ukrainoje, bet ir šalies istoriją. Dalyvauti gali visų sričių studentai ir jaunieji mokslininkai.

Dalyviai galės pagerinti savo ukrainiečių kalbos žinias įvairių lygių kursuose. Artimai bendradarbiaujant su Frankfurto transformacijos studijų institutu (FIT), bus surengti du seminarai apie Ukrainos politinius pokyčius prieš ir po Maidano. Taip pat bus aptartas pilietinės visuomenės vaidmuo paskutinėse transformacijose, oligarchinės sistemos palikimas bei heroizmo reprezentacija Ukrainos kine. Mokslininkai pristatys atliktus tyrimus Donbaso regione. Vasaros mokykloje vyks filmų peržiūros, literatūros vakarai, viešos diskusijos, veiks atvira erdvė diskusijoms.

25 kelionės išlaidas padengiančios stipendijos bus skirtos vasaros mokykloje dalyvausiantiems studentams ir doktorantams. Kandidatai turi domėtis su Ukraina susijusiais klausimais ir pakankamai gerai mokėti anglų kalbą, kad galėtų aktyviai dalyvauti diskusijose.

Siunčiant paraišką kandidatai prašomi pridėti gyvenimo aprašymą (CV), motyvaciją dalyvavimui vasaros mokykloje (iki 2000 ženklų) ir trumpą santrauką apie savo studijas. Paraiškas reikia siųsti el. paštu shenkel@europa-uni.de iki gegužės 25 d.

Puslapis socialiniame tinkle „Facebook“