„Vasaros mokykla“ kvietė moksleivius pabūti studentais

Jau trečius metus Vytauto Didžiojo universitetas ragino Lietuvos moksleivius vasarą pasitikti drauge ir turiningai praleisti laiką – universitete birželio 9–13 d. vyko „VDU vasaros mokykla“. Praėjusio renginio įspūdžiais pasidalino moksleivė Sandra Šaginaitė.

Rinkis tai, kas esi. Nuo ko pradėti?

„Kas aš esu?“ Turbūt kiekvienas esame savęs to paklausę, tačiau šis klausimas, savaime aišku, neturi konkretaus atsakymo. Kiekvienas mes patys esame savo klausimų atsakymai, nes jie slepiasi mumyse, mūsų veiksmuose. Pasirinkimas, o ypač jaunam žmogui, yra sudėtingas dalykas. Pasirinkti galime visada, bet pasirinkti teisingai – tik tuomet, kai gerai pažįstame save. Pažinti save galime per patirtį, įvairiausiomis formomis, metodais ir būdais. Pradedant žaidimais, kurie nėra tokie paviršutiniški kaip atrodo, nes už jų galime pastebėti besislapstančias mūsų asmenybes ir taip pat analizuodami save, savo veiksmus.

Ši vasaros mokykla yra viena tų formų, padedančių moksleiviams geriau pažinti save, atrasti (jeigu dar neatrado) savo vidinį „aš“, juo patikėti bei sekti. Taip pat susipažinti su studijomis ir jų programomis. Šiandien galime pamatyti labai daug pavyzdžių, kai abiturientai dažnai pasirenka studijas neatsigręždami į save, į savo pomėgius, veiklą. „Galbūt moksleiviui labai patinka socialinis darbas, teisė, menai, arba darbas laboratorijoje, bet dažnai jis renkasi visai priešingus jam dalykus“, – paaiškina VDU Studijų marketingo tarnybos vadovė Justina Šimkevičiūtė ir siūlo moksleiviams šiek tiek pamąstyti.

Taip šio projekto metu moksleiviai susipažįsta ir vis labiau gilinasi į studijų struktūrą, leisdami sau pažinti save ir suvokti, kurioje srityje jie galėtų save realizuoti bei gebėtų laisvai atsiskleisti.

Būsimų studentų įspūdžiai

Dauguma projekto dalyvių prasitarė, kad atvykti į „VDU vasaros mokyklą“ paskatino šio projekto idėjos ir noras praplėsti žinių bei draugų ratą, o neretai – ir tiesiog gerai praleisti laiką. „Labai džiaugiuosi pamačiusi ir išgirdusi fotografą Romualdą Požerskį. Taip pat buvo įdomu dalyvauti reklamos, menų paskaitose. Buvo smagu geriau pažinti VDU“, – savo įspūdžiais dalinasi moksleivė Kornelija iš Prienų.

„O man labiausiai patiko filosofija kine, filmo „Matrica“ peržiūra su filosofu Nerijumi Čepuliu. Nuo šiol filmus žiūrėsiu kitaip“, – sako Eliza iš Kauno.

Kaipgi gyvenimas sukosi bendrabutyje „Baltija“ gyvenusiems „studentams“? „Bendrabutyje labai linksma, kiekvieną vakarą susirenkam fojė, grojame, dainuojame, visi kartu bendraujame. Vakarais pasitinkame „VDU vasaros mokyklos“ organizatorius. Dažnai susirenkame kambariuose ir žaidžiame įvairius žaidimus, arba tiesiog bendraujame. Kiekvieną dieną susipažįstame vis su naujais žmonėmis, visi yra labai draugiški. Labai malonu susipažinti su VDU studentais, ypač iš užsienio, kurie yra labai malonūs ir stengiasi bendrauti su mumis lietuviškai. Bus labai liūdna, kai reikės išvykti namo ir palikti ką tik sutiktus naujus žmones, bet būtinai bendrausime ir toliau. Būtų labai šaunu apsilankyti čia ir kitą vasarą“, – apie vasaros mokyklą pasakoja Inesa iš Šilutės.

Moksleiviams „VDU vasaros mokyklos“ metu siūlomi rytiniai ir vakariniai kursai. Šiemet buvo galima pasirinkti po vieną kursą iš 5 siūlomų krypčių rytinėje ir vakarinėje dalyje: karjeros, teisės, reklamos, ekonomikos, gamtos,  socialinių mokslų, menų, informacinių technologijų, skirtingų kalbų ir kultūrų paskaitas.

Anot organizatorių, moksleivių susidomėjimas vasaros mokykla išlieka stabilus, kaip ir kiekvienais metais. Vietos bendrabučiuose užpildomos labai greitai. Moksleiviai, atvykę iš visos Lietuvos miestų ir miestelių, gyvena VDU bendrabutyje „Baltija“.

Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė džiaugiasi tokiu moksleivių aktyvumu ir susidomėjimu. „Vasaros mokykla“ vyko jau trečiąjį kartą, projekto tikslas – supažindinti moksleivius tiek su universitetu, tiek su studijomis. „Aš prisimenu pati, kai dar buvau moksleivė, tikrai dar nežinojau, ką noriu studijuoti“, – patirtimi dalinasi J. Šimkevičiūtė.

Labai svarbu jaunam žmogui parodyti kelią, patarti ir pakonsultuoti. Ką daryti? Nuo ko pradėti? Iš šių dažnai jauno žmogaus užduodamų sau klausimų ir kilo idėja šiam projektui.

Sandra Šaginaitė

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.