Varšuvoje pristatytas Lenkijos visuomenei skirtas leidinys apie Lietuvą

Sausio 10 d., antradienį, Lietuvos ambasadoje Varšuvoje buvo pristatytas 16-asis Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto mokslinio žurnalo „Politėja“ numeris, skirtas supažindinimui su Lietuva. Renginyje dalyvavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Šarūnas Liekis ir Politologijos katedros vedėjas Andžejus Pukšto.

Svečius pasveikino ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė. Tarp kitų pristatymo svečių – Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto Lietuvos studijų centro direktorė Katarzyna Korzeniewska ir to paties fakulteto mokslinė bendradarbė, leidinio „Politėja“ redaktorė Dorota Pietrzyk-Reeves.

Renginio vedėjas A. Pukšto pažymėjo, kad 16-asis „Politėjos“ numeris yra skirtas Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui paminėti. Jis vylėsi, kad ateityje Lietuvoje taip pat pasirodys panašus leidinys apie Lenkiją.

Pasak Š. Liekio, „Politėja“ padės Lenkijos visuomenei geriau pažinti šiuolaikinę Lietuvą, nes šios tautos iki šiol nedaug žino viena apie kitą.

K. Korzeniewska atkreipė dėmesį, kad leidinio tikslas – pristatyti Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų naujausių tyrimų rezultatus ir pagrindines gaires, išplėsti Lietuvos ir Lenkijos tyrėjų dialogą, aprėpti ne tik senąją istoriją, bet ir naujausių laikų tyrimus. Leidinys taip pat turėtų padėti peržengti šiandieninius nesutarimus ir atskleisti Lietuvos dabartį.

Po leidinio pristatymo vyko diskusijos apie šiandieninius Lietuvos ir Lenkijos santykius. Renginio svečiai siūlė įkurti nevyriausybinę „Lietuvos mylėtojų“ organizaciją Lenkijoje.