Prasidėjo registracija į VDU stažuotes užsieniečiams

Jaunimas iš viso pasaulio kviečiamas dalyvauti VDU rengiamose vasaros stažuotėse – Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) ir „Summer Internship Program“ (SIP) programose. Registruotis į SIP galima internetu iki kovo 21 d.

Nors stažuotės yra VDU socialinio projekto „Pasaulio lietuvių universitetas“ dalis, tačiau jų dalyviai neprivalo būti lietuvių kilmės arba mokėti lietuviškai: dalyvauti gali visi, kuriuos domina Lietuva*. Sėkmingai pabaigusiems stažuotes ir apgynusiems baigiamąjį darbą suteikiami 6 akademiniai kreditai (ECTS).

LISS programa, kurią organizuoja VDU kartu su JAV lietuvių bendruomene, skirta atvykstantiems daugiausia iš JAV, Kanados ir Nyderlandų Karalystės. Per šešerius metus LISS veikloje dalyvavo daugiau nei 200 jaunuolių. Tuo tarpu SIP programa suteikia galimybę dalyvauti užsieniečiams iš viso pasaulio – praėjusiais metais jos dėka į Lietuvą atvyko studentai iš Brazilijos, Vokietijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos ir kitų šalių.

Stažuočių trukmė – šešios savaitės (2015 m. birželio 28 – rugpjūčio 8 d.). Programoje numatyta įvadinė savaitė, lietuvių kalbos kursai, kultūrinė programa, apgyvendinimas VDU bendrabutyje ir t. t. Praktikos vietos studentams suteikiamos atsižvelgiant į jų pasirinktą studijų kryptį. Suteikiama galimybė atlikti praktiką darbovietėse ar įstaigose, kurios yra VDU partneriai, tarp jų – Kauno miesto savivaldybėje, sveikatos priežiūros įstaigose, muziejuose, nevyriausybinėse organizacijose. Stažuotes siūloma atlikti pas VDU socialinius partnerius įvairiose srityse, tokiose kaip finansai ir ekonomika, politika ir tarptautiniai santykiai, medicina ir socialinis darbas, komunikacija ir viešieji ryšiai, marketingas, reklama, technologijos, teisė, inžinerija ir kt.

* Studentai nebus registruojami dalyvavimui programoje, jei jie patys negaus vizos keliavimui į Lietuvos Respubliką. Vytauto Didžiojo universitetas užsienio studentams vizų neteikia.

Registracija

Jau vyksta registracija internetu į 2015 m. birželio 28 d. – rugpjūčio 8 d. vyksiančią SIP programą. Registracija vyks iki kovo 21 d. SIP programos dalyvio mokestis – 350 EUR.

Akimirkos iš 2014 m. vykusių LISS ir SIP stažuočių

Apie Pasaulio lietuvių universitetą (PLU)

Pasaulio lietuvių universitetas (PLU) yra iniciatyva, kurią įkvėpė bendros Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangos prieš ketvirtį amžiaus atkurti VDU. Atkūrimas suteikė pagrindą tolesniam bendradarbiavimui, kuris skatina kūrybinius mainus tarp lietuvių išeivijos mokslininkų ir studentų bei siekia pritraukti visus, kuriuos domina šių dienų Lietuva, jos kasdienybė, tradicijos ir kultūra.

PLU vykdo įvairias veiklas: VDU Vasaros akademijos renginius, studijų ir stažuočių programas studentams ir mokslininkams, Lietuvos švietimo projektus ir t. t. Tuo pat metu PLU veikia ir kaip konceptuali, virtuali organizacija, atvira įvairioms iniciatyvoms. Daugiau informacijos – PLU tinklalapyje.