Užsienio studentai pristatė skirtingas kultūras

Kovo 4 d., antradienį, Kauno įgulos karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19) vyko renginys „Kultūros iš arti“. Užsienio studentai Kauno gyventojams ir svečiams pristatė skirtingų pasaulio šalių kultūras: visi norintys galėjo „apsilankyti“ Azerbaidžane, Gruzijoje, Latvijoje bei Pietų Korėjoje, pasiklausyti studentų pristatymų apie šių valstybių kultūras ir tradicijas.

Vakarą pradėjo Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius, kuris savo kalboje pabrėžė šalių draugystės svarbą. Paminėjęs visas dalyvaujančias valstybes ir jų santykius su Lietuva, jis apgailestavo, kad renginyje negali dalyvauti studentai iš Ukrainos, kurie išvyko namo dėl neramių įvykių jų šalyje.

Po majoro kalbos visus renginio dalyvius ir svečius pasveikino ESN VMU prezidentė Roberta Paškevičiūtė. Vėliau šią studentišką organizaciją visiems susirinkusiems pristatė jos viešųjų ryšių koordinatorius Dominykas Graibus.

Atėjus laikui pristatyti kitų šalių kultūras, pirmieji ant scenos pasirodė atstovai iš Azerbaidžano. Šie studentai atskleidė savo šalies grožį lygindami jį Sovietų Sąjungos laikais ir šiandien. Pasikeitimas paliko puikius įspūdžius, kadangi kai kurie iš renginio dalyvių lankėsi Azerbaidžane savo jaunystėje. Be to, pamatyti šio krašto pasikeitimus buvo įdomu ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir tiems, kurie niekada nėra jame buvę.

Antrieji savo gimtinę pristatė studentai iš Gruzijos. Jie parodė įspūdingą šalies kraštovaizdį ir suteikė daug žinių apie jos kultūrą. Studentai parodė daug vaizdo įrašų, pristatančių tradicinius šokius, drabužius, dainas bei švenčių tradicijas. Visi renginio „Kultūros iš arti“ dalyviai suprato, kad gruzinai yra ypač svetingi žmonės ir,  žinoma, sužinojo šį tą apie gruzinišką vyną.

Po šių dviejų pristatymų sceną užėmė latvės. Trys studentės iš kaimyninės šalies nustebino visus renginio dalyvius, kadangi kalbėjo raiškia lietuvių kalba. Vis dėlto, merginos įtikino visus, kad lietuvių ir latvių kalbos yra labai skirtingos. Tai jos įrodė pasitelkdamos pavyzdžius iš abiejų kalbų žodynų, kuomet žodžio tarimas yra panašus, tačiau reikšmė skirtinga. Latvės visiems dalyviams pateikė staigmeną, kai po tradicinės latviškos dainos uždainavo lietuviškai. Pristatymo pabaigoje jos pasidalino nuotraukomis, kurios atskleidė kasdienį gyvenimą Kaune bei šio miesto grožį. Visi renginio dalyviai buvo sužavėti šių užsienio studenčių meilės Kaunui ir Lietuvai.

Paskutinį ir ilgiausiai lauktą pristatymą surengė studentė iš Pietų Korėjos, kuri vilkėjo tradicinius savo tautiečių drabužius. Pagrindinis jos pristatymo tikslas buvo parodyti, kad Lietuva ir Pietų Korėja turi nemažai bendrų bruožų, tačiau studentė pristatė ne tik šalių panašumus, bet ir skirtumus.

Visus nustebino dar dvi merginos, kurios pasirodė ant scenos pasipuošusios tradiciniais Pietų Korėjos drabužiais ir pademonstravo, kaip pagal jų papročius taisyklingai nusilenkiama sutikus nepažįstamą žmogų. Verta paminėti, kad merginos paruošė tradicinių savo šalies patiekalų, kad kiekvienas renginio dalyvis galėtų „paraugauti“ Pietų Korėjos.

Po pristatymų ramovės viršininkas majoras D. Mazurkevičius padėkojo ir apdovanojo visus užsienio studentus, kurie pristatė savo šalis Kauno miesto gyventojams. Majoras ir ESN VMU prezidentė renginį užbaigė kalbomis apie šių valstybių bendrų ryšių svarbą. „Kultūros ir arti“ nebuvo pirmas ir tikrai nebus paskutinis renginys, kurį ESN VMU organizavo kartu su Kauno įgulos karininkų ramove. Tokie renginiai stiprina šalių tarpusavio ryšius, o tai yra vienas ESN VMU tikslų.

Ernesta Strakšytė

Evelinos Kurtinaitytės fotoreportažas