Užsienio reikalų komitetas surengė posėdį VDU

Lapkričio 25 dieną VDU rektorate (K. Donelaičio g. 58) išvažiuojamąjį posėdį surengė LR Seimo Užsienio reikalų komitetas kartu su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Posėdyje buvo aptartas Lietuvos diplomatų įamžinimo klausimas.

Prieš posėdį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas, Užsienio reikalų komiteto narys Vydas Gedvilas ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis padėjo gėlių puokštes prie Stasio Lozoraičio paminklo.

Posėdžio metu akcentuota, kad pagrindinis ministerijos dėmesys įamžinant Lietuvos diplomatų atminimą yra skiriamas 2018 metams, kai bus minimas Valstybės atkūrimo ir Lietuvos modernios diplomatijos šimtmetis. Tuo tikslu Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatinės atstovybės šalies viduje ir užsienyje organizuoja parodas, leidžia leidinius Lietuvos diplomatijos istorijos tematika, pažymi mūsų šalies diplomatų gimimo, veiklos ir atminimo vietas.

Išskirtinį dėmesį komiteto nariai skyrė iniciatyvai „Diplomatinis Kaunas“, kurios tikslas – laikinojoje sostinėje esančio Lietuvos ir užsienio valstybių diplomatinio paveldo išsaugojimas, aktualizavimas, įtraukimas į bendrą pažintinę, edukacinę sistemą ir pasitelkimas Lietuvos jaunimo pilietiškumui ir patriotiškumui ugdyti bei Kauno patrauklumui didinti. Prie šios iniciatyvos aktyviai prisideda Vytauto Didžiojo universitetas, Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir Kauno miesto savivaldybė.

Komiteto nariai pažymėjo, kad sukurtas virtualus turas po tarpukario diplomatinį Kauną yra labai informatyvus, todėl būtina jį populiarinti ir toliau plėtoti, išleisti versiją anglų kalba bei kuo daugiau pristatyti Lietuvos diplomatų nuveiktus darbus.Su „Diplomatiniu Kaunu“ galima susipažinti virtualiame ture.

Ministras Linas Linkevičius prieš posėdį, lapkričio 23 d., universitete surengė paskaitą apie Lietuvos užsienio politikos iššūkius. Tuomet ministras pažymėjo, kad VDU yra svarbus socialinis partneris, padedantis formuoti Lietuvos užsienio politiką, o Kaunas yra neatsiejama Lietuvos diplomatijos istorijos ir dabarties dalis. Susitikime VDU ir Užsienio reikalų ministerija sutarė tęsti bendradarbiavimą energetinio saugumo, strateginės komunikacijos, Rytų partnerystės programos skatinimo, diplomatinio paveldo įamžinimo ir aktualizavimo, diasporos politikos formavimo ir įgyvendinimo ir užsienio politikos formavimo srityse.

„Noriu padėkoti universitetui už aktyvų bendradarbiavimą su ministerija. Šis abipusiškai naudingas bendradarbiavimas praturtina Lietuvos diplomatinę tarnybą. Džiaugiuosi, kad galėsime jį tęsti ir ateityje“, – sakė ministras.