Užsienio lietuviai kviečiami į vasaros kursus

Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvių išeivijos institutas kviečia už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius į vasaros kursus „Refresh in Lithuania“, kurie vyks 2010 m. liepos 5–16 dienomis Kaune.

VDU vasaros kursai – tai visus pasaulyje išsibarsčiusius lietuvius, o ypač jaunimą jungianti idėja, kurios tikslas yra išlaikyti išsisklaidžiusios tautos dalies ryšį su Tėvyne bei supažindinti su šiuolaikine Lietuva.

2010 m. liepą vyksiantys kursai yra skirti studentiško amžiaus lietuvių diasporos atstovams, norintiems palaikyti glaudesnius ryšius su Lietuva, besidomintiems lietuvių kalba, Lietuvos kultūra ir istorija, šalies socialine, ekonomine bei politine padėtimi.

VDU vasaros kursų globėja – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė .

Programa

Vasaros kursų metu numatomos šios veiklos:
1.    Lietuvos ir išeivijos istorijos, Lietuvos kultūros ir meno paskaitos, diskusijų klubai.
2.    Lietuvių kalbos praktika, kalbos kultūra, šiuolaikinės lietuvių kalbos vartojimo įgūdžių tobulinimas.
3.    Kultūrinė, pažintinė veikla (muziejai, ekskursijos, meno renginiai).
4.    Pažintis su Seimo, Vyriausybės bei kitų vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų darbu.
5.    Pažintis su Vytauto Didžiojo universiteto studijų programomis bei bendruomene.

Personalas
Vasaros kursus organizuoja VDU, Lietuvių išeivijos instituto bei kitų institucijų darbuotojai. Daugelis jų turi pedagoginės ir vasaros stovyklų instruktorių patirties, yra kvalifikuoti pažintinių ekskursijų vadovai. Kursuose dirbs Egidijus Aleksandravičius, Daiva Kuzmickaitė, Vida Bagdonavičienė, Mykolas Drunga, Daiva Dapkutė ir kiti.

Diplomai
Visiems dalyviams bus išduoti VDU vasaros kursų diplomai.

Registracija
Registruotis į kursus kviečiami asmenys nuo 18 metų. Užsiregistruoti galima elektroniniu paštu, atsiunčiant užpildytą dalyvio anketą iki balandžio 1 d.

Kainos
Kursų kaina vienam žmogui – 1800 Lt (523 EUR).
Į šią kainą įskaičiuota: dalyvių apgyvendinimas, dalinis dalyvių maitinimas (atidarymo, uždarymo vakarienės, maitinimas ekskursijų metu), transporto išlaidos (Kauno viešojo transporto dviejų savaičių bilietai, autobuso nuoma ekskursijoms), išlaidos akademinei ir kultūrinei programai.

Išsamesnę informaciją rasite internete adresu http://www.iseivijosinstitutas.lt/index.php?cid=664.

Daugiau informacijos teikia:

Vida Bagdonavičienė