Užsienio kalbų institutui – „Balto filologo skrynelė“

Kovo 15 d. Vilniuje, svečių namuose „Domus Maria“ (Aušros vartų g. 12), įvyko pirmoji nominacijos „Balto filologo skrynelė“ apdovanojimų įteikimo ceremonija. Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) įsteigtas apdovanojimas šiemet įteiktas ir VDU Užsienio kalbų institutui.

Apdovanojimus – dvi “Balto filologo skryneles” ir diplomus – įteikė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, LKPA prezidentė Eglė Šleinotienė ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Pirmoji nominacija – už inovatyviausią kalbininkų veiklą ir jos pamatuotą naudą – įteikta VDU Užsienio kalbų institutui (UKI). Dėkodama už garbingą įvertinimą, UKI direktorė prof. Nemira Mačianskienė teigė, kad priima šį apdovanojimą kaip visų instituto dėstytojų veiklos ir VDU kalbų politikos įvertinimą, kalbėjo apie universitete plėtojamas daugiakalbystės galimybes.

Renginyje dalyvavo kalbininkai, mokslininkai, Lietuvoje veikiančių tarptautinių organizacijų atstovai, Lietuvos pedagogų asociacijų vadovai, kalbos politikos kūrėjai ir Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos nariai.

Nominacijos steigėjas – Lietuvos kalbų pedagogų asociacija, savo veiklą pradėjusi 2006 m. Savo misijoje asociacija akcentuoja gimtosios kalbos saugojimą ir puoselėjimą, kitų kalbų mokymą(si), pedagogų dalykinės kompetencijos tobulinimą, kalbų pedagogų kūrybiškumo, humanizmo, tolerancijos, pilietiškumo ugdymą. LKPA yra pasaulio kalbų pedagogų asociacijų federacijos (FIPLV) narė ir viena iš Europos kalbų pedagogų asociacijų tinklo (REAL) steigėjų.

Nominacijos idėjos autorė – dr. Ina Dagytė-Mituzienė, dailininkė – Marytė Dominaitė-Gurevičienė. Nutarta kasmet organizuoti nominacijų šventę, kurioje nugalėtojui – nusipelniusiems asociacijos nariams ir/ar organizacijai – būtų teikiama „Balto filologo skrynelė“. Baltas filologas – profesionalus, etiškas, iniciatyvus, entuziastingas savo srities atstovas. Antroji reikšmė pozicionuoja baltus kaip baltų genčių visumą, jų tradicijų puoselėjimą ir tęstinumą.