Užsieniečiams – VDU Lietuvių kalbos ir kultūros kursai

2925 3

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) 2016 m. liepos 17 – rugpjūčio 13 dienomis vyks užsieniečiams skirti intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, kurie į Kauną sukviečia besidominčius Lietuvos kultūra ir istorija bei kalbų mokymosi entuziastus iš viso pasaulio.

Šią vasarą VDU sulauks virš 40 dalyvių iš 19 pasaulio šalių. Keturias savaites užsieniečiai mokysis lietuvių kalbos, aplankys įdomiausias Kauno bei Lietuvos vietas, susipažins su lietuviško maisto gaminimo subtilybėmis, šoks lietuviškus šokius, mokysis verti šiaudinius sodus, žiūrės lietuviškus filmus, lankysis muziejuose. Studentai taip pat gilins žinias apie Lietuvos istoriją, literatūrą, identitetą, modernųjį kiną, liaudies meną bei šventes. Pasilinksminti galės tarptautiniame vakarėlyje su lietuviško folkloro grupe, kur taip pat turės galimybę pristatyti savo gimtosios šalies valgius, šokius bei dainas.

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto tarptautinių programų vadovė Aurelija Čėglytė teigia, kad vasaros kursai pritraukia ne tik dalyvių, turinčių lietuviškas šaknis, bet taip pat ir labai daug užsieniečių, kuriems įdomu išmokti naują kalbą. „Labai džiaugiuosi, kad prieš 18 m. pradėti organizuoti Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai VDU kiekvienais metais pritraukia tiek daug dalyvių. Šiais metais, kaip ir kiekvieną vasarą, turėsime studentų, kurių tikslas yra geriau išmokti savo senelių, tėvų ar sutuoktinių kalbą. Taip pat bus dalyvių, kurie Lietuvoje jau yra lankęsi ir šią vasarą sugrįžta geriau pažinti mūsų šalį. Vasaros kursuose dalyvaus nemažai studentų, lietuvių kalbą pramokusių savo gimtosiose šalyse ir norinčių ją pagilinti. Dėl šios priežasties bus sudaromos tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų bei kalbą mokančių grupės“, – teigia A. Čėglytė.

Lietuviu kalba ir kultura (32 of 48)

„Susipažinti su mūsų šalimi artimiau, pramokti lietuviškai vis dažniau atvyksta ne tik europiečiai, bet ir kitų žemynų gyventojai“ – pastebi VDU Tarptautinių ryšių prorektorė, prof. Ineta Dabašinskienė, iniciavusi šią programą 1999 ir ilgą laiką jai vadovavusi. „Smagu sulaukti didėjančio susidomėjimo iš Kinijos universitetų, su kuriais neseniai pasirašytos bendradarbiavimo sutartys ir buvo pradėta dėstyti lietuvių kalba. Netolimoje ateityje tikimės įkurti Lituanistikos ir Baltistikos centrus, o jų veikla, padės skleisti žinią apie mūsų šalį, galimybes studijuoti, atlikti tyrimus ir praktikas. Šiais metais atvyksta keturi studentai mokytis vasaros kursuose, o jau rudenį ir pavasarį sutiksime daugiau studentų iš Pekino, Šanchajaus ir kitų Kinijos miestų. Smagu, kad nuolat atvyksta studentai iš JAV, po kelis net iš Meksikos ir Brazilijos. Visada laukiami ir kaimyninių šalių atstovai, ypač iš Ukrainos, Gruzijos ar kitų šalių. Džiaugiamės, kad Lietuvos vyriausybė, paskatindama atvykti jaunimą studijuoti mūsų šalyje, šiais metais skyrė nemažai stipendijų“, – pasakoja I. Dabašinskienė.

Komentarai

Elena

Pasenusi informacija. O kaip šiemet? Čia kalbama apie pernai metus.

Audronė

Ar vyks lietuvių k. intensyvūs vasaros kursai ir šiemet , 2018 m.?

Vida

Laba diena, noriu sužinoti, ar VDU organizuoja lietuvių kalbos kursus šią vasarą , t. y., 2018 m. vasarą. Kursais domisi 14 metų jaunuolis, kuris gyvena JAV ir lietuvių kalbos nemoka. Laukiu greito atsakymo. Su pagarba, Vida Kemeklienė