Univesitete diskutuos apie religiją ir kultūrą

Birželio 2 d. 14 val. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Katalikų ir teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7.) vyks VDU religijos ir kultūros studijų klasterio mokslo aptarimo seminaras-diskusija. Seminaras skirtas pirmosioms doc. dr. Agnės Budriūnaitės (klasterio įsteigėjos) mirimo metinėms paminėti.

Seminaro-diskusijos metu bus aptariami katalikybės identiteto ypatumai Latgalijoje (dr. Vladislavs Malahovskis. Rezeknė, Latvija). Taip pat bus pristatomi etnoreliginių savitumų Lietuvoje tyrinėjimai: problemos, tikslai ir perspektyvos (prof. habil. dr. Alfonsas Motuzas).

VDU filosofijos mokslų doktorantės Ieva Rudžianskaitė aptars religinės patirties verbalizavimo problematiką ir doktorantė Inga Bartkienė (Mitkutė) diskutuos apie veido kaip ikonos sampratą. Tos pačios mokslo srtities doktorantas Tadas Čapanauskas pateiks M. Heideggerio ir D. Ihde technikos filosofijos analizę.

Prof. Dr. Eugenijus Danilevičius pristatys švietimo ir religijų studijų aspektus, o religinės patirties realijas ir praktikas aptars doc. dr. Živilė Advilonienė.

religija ir kultūra VDU