Universitetui – ekspertų pripažinimas

1108

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atliktame Lietuvos aukštųjų mokyklų realiųjų išteklių vertinime VDU ir vėl nesulaukė priekaištų: kaip ir 2010-2012 metais, 2014 m. universiteto realieji ištekliai patenkino visus kokybės reikalavimus.

Tyrimas išnagrinėjo VDU veiklos duomenis pagal keturias kategorijas: materialiųjų išteklių studijoms pakankamumą ir prieinamumą; pedagoginio ir administracinio personalo sudėtį, struktūrą ir kvalifikaciją; priimamų studijuoti asmenų akademinį pasirengimą ir pasirenkamų studijų motyvaciją, studentų skaičiaus kaitą; aukštosios mokyklos valstybės biudžeto lėšų naudojimo veiksmingumą.

Vertinimas parodė, kad universitetas atitiko reikalavimus visose keturiose kategorijose. Ypač gerai įvertinti VDU bibliotekos fondų ir darbo vietų, pastatų ir patalpų atnaujinimo, kompiuterizacijos, informacinių technologijų rodikliai – šiemet jie visi buvo ženkliai didesni už ribines reikšmes ir atskleidė pasiteisinusias nuolatines pastangas investuoti į atsinaujinimus šiose srityse.

Akademinis personalas taip pat įvertintas itin gerai. Normą (50 proc.) universitetas gerokai viršijo ir pagal skaičių dėstytojų, kurie turi mokslo laipsnį arba yra pripažinti menininkai – jų yra net du trečdaliai (66,1 proc.).

Tyrėjai taip pat patvirtino, jog, kaip ir ankstesniais metais, VDU studentai išlieka motyvuoti ir pasiruošę susieti savo ateitį su pasirinktomis studijomis – mokslus baigia 91,8 proc. visų įstojusių bakalauro ir vientisųjų studijų studentų ir net 99,3 proc. visų įstojusių magistrantų (valstybės finansuojamose vietose).

Vytauto Didžiojo universitetas nuolat sulaukia pripažinimo ekspertiniuose vertinimuose ne tik nacionaliniu, bet ir pasauliniu mastu. Tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ šiemet VDU surinko aukščiausius įmanomus balus pagal net trylika rodiklių – tai buvo antras geriausias rezultatas Lietuvoje. Žurnale „Veidas“ pristatant rezultatus pabrėžiama, kad „U-Multirank“ duomenimis VDU ir keletas kitų šalies aukštųjų mokyklų yra pranašesnės už daug Europos universitetų pagal studentų mobilumą. Tuo tarpu iš visų kitų Lietuvos universitetų VDU išsiskiria puikiais rezultatais mokslo srityje, kuri kitiems šalyje nėra tokia sėkminga – VDU vienintelis Lietuvoje įvertintas „labai gerai“ pagal mokslinių tyrimų pajamas.

Daugiau apie VDU pripažinimą ir įvertinimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.