Universiteto studentai – politologų olimpiados laureatai

1911

Balandžio 20 d. Vytauto Didžiojo universiteto studentai užėmė tris pirmąsias vietas finaliniame studentų politologų olimpiados ture, kuris vyko Užsienio reikalų ministerijoje. Nugalėtoju tapo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete studijuojantis Marius Šačikauskas, kuris liepos 1 d. Vilniuje dalyvaus Demokratijų bendrijos renginyje ir, stebint politikams ir svečiams iš viso pasaulio, priims geriausio Lietuvos jaunojo lyderio apdovanojimą.

Vytauto Didžiojo universiteto studentai Ignas Kalpokas ir Tomas Statkevičius užėmė atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas. Olimpiadoje buvo patikrintos teorinės dalyvių žinios, vyko debatai.

Studentų politologų olimpiada yra „Jaunųjų lyderių forumo“, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijų rengiamo konkurso dalis, kurioje renkamas geriausias jaunasis lyderis studentų tarpe. Nugalėtojus išrinkusioje vertinimo komisijoje buvo ir VDU politikos mokslų doktorantas Giedrius Česnakas.

Nugalėtoją M. Šačikauską Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pakvietė į Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą Vilniuje, kuriame dalyvaus kone tūkstantis garbių svečių iš įvairių pasaulio šalių. VDU studentas čia ir bus apdovanotas kaip geriausias Lietuvos jaunasis lyderis.