Universiteto studentai ir absolventai kviečiami dirbti mokytojais

1944

Bakalauro ar magistro studijas baigiantys arba jau baigę Vytauto Didžiojo universiteto studentai ir absolventai kviečiami dalyvauti mokytojų atrankoje, kurios laimėtojai dvejus metus galės dirbti įvairiose Lietuvos mokyklose. Atranką organizuojanti socialinė programa „Renkuosi mokyti!“ ypatingą dėmesį skiria nuo didžiųjų miestų nutolusioms ugdymo įstaigoms, kuriose labiausiai stinga jaunimo ir yra daugiausia socialiai pažeidžiamų vaikų.

Socialinė programa „Renkuosi mokyti!“ organizuoja jau trečią mokytojų atranką, kurioje atrinkti dalyviai mokytojo darbui bus parengti pagal specialią „Mokyklų tobulinimo centro“ ir Vytauto Didžiojo universiteto parengtą mokymų ir lyderystės ugdymo programą. Visos programos metu jie taps tęstinių VDU studijų studentais ir pasibaigus dvejiems „Renkuosi mokyti!“ programos metams galės įgyti mokytojo kvalifikaciją. Darbo mokykloje metu pagalbą ir paramą jiems teiks kiekvienam paskirti mentoriai bei pedaogoginiai konsultantai.

„Pagrindinis programos tikslas – atvesti į mokyklas jaunus motyvuotus žmones, pasiruošusius ir gebančius skirti asmeninį laiką, jėgas ir dėmesį ten didžiają laiko dalį praleidžiantiems vaikams. Šiais metais planuojame dar labiau praplėsti dalyvaujančių mokyklų ratą, į jį įtraukdami ir profesines mokyklas, kuriose labai trūksta jaunų, savo pavyzdžiu įkvepiančių pedagogų. Bet kaip ir pernai daugiausia dėmesio skirsime nuo didžiųjų miestų nutolusioms mokykloms, kuriose motyvuoti, atsidavę ir neblėstančia viltimi apsišarvavę mokytojai kasdieną kuria mažus stebuklus. O jų ten labai trūksta ir reikia, nes toli nuo spindinčių centrų gyvena gerokai daugiau vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų, kurioms ypač svarbus dėmesys ir rūpestis,“ – sako programos vadovė Marina Vildžiūnienė.

Atrankoje kviečiami dalyvauti  bakalauro ir magistro studijų programas baigiantys arba ne anksčiau kaip prieš trejus metus baigę studentai, turintys ne daugiau nei vienerių metų pedagoginio darbo mokyloje patirtį.

,,Mokytojų atranka išliks tokia pat griežta ir atsakinga. Ir vėl ieškosime geriausių, vadovaudamiesi pagrindiniu kriterijumi – motyvacija padėti ir būti naudingu kitiems. Iš 2010 metų pavasarį pretendavusių 500 kandidatų šiandien turime tik 20 programoje dirbančių mokytojų.  Nuolaidų nedarome, nes jaučiamės atsakingi prieš pagrindinį ir labai įžvalgų darbdavį – vaikus,” – sako atranką vykdančios kompanijos ,,Primum Esse” vadovė Solveiga Grūdienė.

,,Būti programos ,,Renkuosi mokyti!” dalyviu – tai galimybė pažinti ir išbandyti įkvepiantį ir kūrybingą mokytojo darbą. Tai galimybė būti dalele energingos ir bendrų tikslų siekiančios komandos. Tai iššūkis, kurį įveikus, gyvenime visa kita įveiksite be jokių sunkumų. Tai galimybė kurti laimę ir pačiam būti laimingu,” – savo patirtį apibendrina pirmosios programos laidos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas, nuo 2008 metų dirbantis mokykloje ir šiais metais apdovanotas Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigta tautinės mokyklos kūrėjos Meilės Lukšienės vardo premija jaunajam metų mokytojui.

Programą „Renkuosi mokyti!“ globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja ir vykdo VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. Šiuo metu programa finansuojama įgyvendinant ESF ir LR valstybės remiamą projektą ,,Netradicinio mokytojų rengimo modelio ,,Renkuosi mokyti!” plėtra Lietuvoje”.

Norinčiųjų dalyvauti atrankoje paraiškos priimamos iki vasario 28 d. Atranka vyks trimis etapais, nuo kovo 7 d. iki gegužės mėn., rezultatai turėtų būti paskelbti netrukus po jos.

Daugiau informacijos galima rasti programos „Renkuosi mokyti!“ tinklapyje bei „Facebook“ puslapyje.